• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Muhteşem Cuma için kente akın ettiler, otellerde yer kalmadı!

Ülkede yaşanan internet sıkıntısı ve tur şirketlerinin de bu nedenle rezervasyon alamaması nedeniyle Kasım ayını yüzde 30 dolulukla geçiren bölgedeki otelcilerin yüzü black friday (muhteşem cuma) ile yeniden güldü.

  • Reklam
Muhteşem Cuma için kente akın ettiler, otellerde yer kalmadı!
25 Kasım 2022 - 03:35
Reklam
Reklam
İranlı turistlerin alışveriş yapmak ve eğlenmek için geldiği ve bu yıl turizm sezonunun verimli geçtiği Van'da yaz aylarıyla birlikte kentteki otellerin doluluk oranının yüzde 100'e ulaşırken, Ekimde İran'da başlayan olaylar ve internetin kısıtlanması otel sahiplerini vurdu.

Yüzde 100'e ulaşan otellerdeki doluluk oranının Kasım ayında yüzde 30'a düştüğü kentteki otelcilerin yüzü muhteşem cuma ile yeniden güldü. Ünlü markaların indirimlerinden yararlanmak için kenti dolduran İranlı turistler, gündüzleri alışveriş yapıyor akşamları da eğlence mekanlarında eğleniyor.


Otelciler olarak çok iyi bir yaz sezonu geçirdiklerini belirten Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel yaşanan yoüunlukla ilgili olarak şunları söyledi:


''Kasım ayı başında otellerimizin doluluk oranları çok düşmüştü ama şu anda muhteşem cuma için turistler 3 günlük tatil ve alışveriş yapmak için gelmeye başladılar. İran Gümrük Kapısı'nda 4 bin civarı bekleyen turist vardı. Bu turistler de geçiş yaptı. Biz, 3 günde gelecek turist sayısını 10 binden fazla bekliyoruz. Tabi bu sadece turizm için değil, Van halkı için de çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Tek arzumuz, İran'daki olaylar bir an önce durması ve Van eskisi gibi turist olmaya devam etsin. Van, sezonluk turist alan bir şehir değil 12 ay boyunca turist alan bir şehir. Şu anda otellerin doluluk oranları yüzde 100 çünkü İran halkı, alışverişi çok seviyor. Bu nedenle Van'a geliyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum