Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Müzik yasağını delmek için 'tünel' kazan Bodrum'daki otel kapatıldı!

Koronavirüse karşı alınan önlemleri hiçe sayan otel ve eğlence mekanlarına bir yenisi daha eklendi.

  • Reklam
Müzik yasağını delmek için 'tünel' kazan Bodrum'daki otel kapatıldı!
17 Temmuz 2021 - 15:56
Reklam
Bodrum Yalıkavak'ta faaliyette olan otelden gelen haber pes dedirtti. Otelin gece kulübü ile ilgili gelen şikayetler üzerine gece yarısından sonra harekete geçen polis ekipleri 01.00'den sabah 05.00'e kadar eğlencenin sürdüğü belirlenen mekana 03.00'te gitti.

İhbar üzerine Bodrum Boel Hotel'e yapılan baskında koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan 00.00'dan sonra müzik ve eğlence kısıtlamasının nasıl delindiği de ortaya çıktı.


Personel giriş ve çıkışlarının yapıldığı koridorun mekana usulsüzce dahil edildiği tespit edilirken burada eğlenen müşterilerin de bulunduğu görüldü. Personel girişinden tünel ile geçilen mekan içindeki kalabalıkta eğlencenin pandemi yokmuş gibi devam etmesi de akıllara durgunluk getirdi.


Polis, Boel Must isimli gece kulübünde yaşananlar dolayısıyla, eğlence mekanı ile birlikte bağlı olduğu Boel Hotel Bodrum hakkında tutanak tutarken Hıfzısıhha Kurulu'nun kararlarına ve güvenli turizm protokolüne aykırı davranan işletme hakkında 15 güne kadar kapatma cezası kesildiği öğrenildi.


00.00'dan sonra müzik yayını olmadığını, 01.00 sularında gelen polislerin tuttuğu tutanağa itiraz ettiklerini belirten Bodrum Must’ın işletmecisi Ercan Gümüşkaya ceza ile ilgili kendilerine bir tebligatın ulaşmadığını söylerken Bodrum Boel Hotel'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Habere konu olan mekan, otel işletmesi içinde yer almaktadır. Otelimiz bünyesinde yer alan bar işletmesine kolluk kuvvetleri saat 01.00’de gelmişlerdir. Haberdeki videoda da görüleceği üzere herhangi bir müzik yayını yapılmamaktadır. Alınan kararlar gereği işletmemizde saat 24.00’ten sonra kesinlikle müzik çalınmamaktadır. Fakat müşterilerimiz müzik kesildiği an ne yazık ki mekanı terk etmemektedir. Bu bütün işletmelerde görülen bir durumdur. Polisler gece saat 01.00’de rutin kontrole gelmişlerdir. Saat, tutanaklarda da yer almaktadır. Herhangi bir müzik ya da kurallara aykırı durum olmadığı için otelimize bir kapama ya da para cezası uygulanmamıştır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum