Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Nişantaşı'nda 120 milyon TL yatırımla otel yapacağını açıkladı!

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko 2021 yılına ilişkin gelişmeleri ve grubun yeni yatırımlarını açıkladı.

  • Reklam
Nişantaşı'nda 120 milyon TL yatırımla otel yapacağını açıkladı!
17 Kasım 2021 - 14:59
Reklam
Otelciliğin çocukluğundan bu yana hayali olduğunu ve bu hayalinin gerçek olduğunu, otelcilik alanında yatırımlarını devam ettirmeyi planladıklarını belirten Cem Hakko 2021 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmelerde yılın ikinci yarısında aşılanmanın etkisiyle, güvenli seyahatin başlaması, lüks seyahat ve ev dışında geçirilen zamanın artmasının sektöre olumlu etkileri olduğunu vurguladı.

2021 yılı içinde 47 milyon TL’si Vakko Tekstil tarafından yapılan toplam 110 milyon TL’yi aşkın yatırım yapıldığı belirten, 2022 yılının ilk yarısında da Nişantaşı’nda Vakko Hotel&Residence’ın faaliyete geçmesini planladıklarını kaydeden Cem Hakko Haziran ve sonrası dönemde hızlanan satışların etkisiyle grup olarak ilk 9 ayda 2020 yılına göre satışlarını yüzde 70 artırdıklarını belirterek şöyle devam etti:


''Vakko Tekstil, 9 aylık sonuçlara göre 138 milyon TL esas faaliyet karı yarattı. 2020 yılında pandeminin de etkisi ile 9 ay sonunda zarar açıklayan Vakko Tekstil, 65 milyon TL seviyesinde dönem karı yaratmayı başardı. Bu zorlu dönemde Vakko Tekstil yatırımcılarını da unutmadık ve ortaklarımıza toplam 83,2 milyon TL brüt nakit kar payı dağıttık. Biz kendi markamızla üretim yapıyoruz. Maliyeti kendimiz belirliyoruz. O yüzden her gün fiyat değiştirmiyoruz. Türkiye’de de üretim yapsak yurt dışında da yapsak maliyet kontrolü bizde olduğu için avantajlıyız.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum