Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bolu Koru Hotel'de büyük sorumsuzluk! 60 öğrenci yemekten zehirlendi

Bolu’da faaliyette olan 5 yıldızlı Bolu Koru Hotels Spa & Convention'da konaklayan 60 öğrenci akşam saatlerinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  • Reklam
Bolu Koru Hotel'de büyük sorumsuzluk! 60 öğrenci yemekten zehirlendi
17 Kasım 2021 - 05:04
Reklam
Yaşanan olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre Bolu Dağı mevkisinde bulunan Bolu Koru Hotels Spa & Convention’da ara tatil dönemini değerlendirmek için İstanbul ve Ankara'dan gelen 60 özel okul öğrencisi, otelde yemek yedikten sonra akşam saatlerinde mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti yaşadı.

Durumu ailelerine ve öğretmenlerine bildiren öğrenciler, otele çağrılan ambulans ve özel araçlarla kentteki hastanelere kaldırılırken öğrencilere hastanede yapılan tahlillerde gıda zehirlenmesi teşhisi konulmasının ardından İl Tarım Müdürlüğü ekipleri oteldeki yemeklerden ve sudan numune aldı. 


Bolu İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, olayla ilgili soruşturma başlatırken öğrencilerin aileleri haberi alarak kentteki hastanelere gelip, çocuklarının durumu hakkında bilgi aldı. Otelde kalan yeğeninin rahatsızlandığını öğrenerek hastaneye gelen Yeliz Varan, yeğeninin yediği tavuktan dolayı bu hale geldiğini öne sürerek şu açıklamalarda buludu: ''Yeğenim seminer için gelmişti. 2 günlük programları vardı. Fakat bugün aldığımız haber üzerine akşam saatlerine mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Yaklaşık 60 öğrencinin burada olduğunu söylüyorlar. Otelin ciddi sorumsuzluğu. Otelden şikayetçi olduk. Çünkü gıda zehirlenmesi olarak belirttiler. Çocukların çoğu tavuk yediklerini söylüyorlar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum