Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Normal yaz tatili 2021'de de hayal!

Dünya Tabipler Birliği, normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Normal yaz tatili 2021'de de hayal!
24 Ekim 2020 - 01:17
Reklam

Koronavirüs salgınında normalleşmenin beklendiği kadar kolay olmayacağını açıklayan Dünya Tabipler Birliği Konsey Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Dünya Sağlık Örgütü’nün aşının 2021 yılının ortasında hazır olacağını tahmin ettiğini hatırlatarak, "Ancak tüm halkın aşılanması iki, üç yıl sürecektir. Bir seferde herkesin aşılanması için ne yeterince doz ne de personel var." ifadelerini kullandı.

 


Seyahat kısıtlamalarının süreceğini ifade eden ve 2021 yılında da daha önceleri yapıldığı gibi bir yaz tatili yapılamayacağını belirten Frank Ulrich Montgomery, ''Daha yıllarca virüsle yaşamak ve mesafeyi korumak, elleri yıkamak, maske takmak gibi önlemleri almak zorundayız" diye konuştu.

Almanya'da günlük yeni vaka sayısının 20 bine yükselmesi halinde ekonomik ve toplumsal hayatın kısıtlanmasının gündeme gelebileceğini ve bu sayıların durumun kontrolden çıkmış olduğu anlamına geldiğini belirten Montgomery, "Zira o durumda sağlık daireleri açısından enfeksiyon zincirlerini takip etmek ve kırmak mümkün olmayacak. O durumda da ikinci bir kapanma tehlikesi baş gösterecek, çünkü virüs başka şekilde frenlenemeyecek" ifadelerini kullandı.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum