Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

O otellerde doluluklar yüzde 80'e kadar çıktı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, otellerdeki doluluk oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

O otellerde doluluklar yüzde 80'e kadar çıktı
16 Ekim 2020 - 11:39
Reklam

Koronavirüs salgınının tüm sektörleri olduğu gibi turizmi de etkilediğini ancak işletme sahiplerinin bu süreci başarılı bir şekilde atlattığını, normalleşme süreciyle birlikte otellerin Haziran ayında açılmaya başladığını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden Güvenli Turizm Sertifikası alan otellerin doluluklarını artırdığını söyledi.

Özellikle Ağustos ve Eylül aylarında güzel bir sezon geçirdiklerini ve kontrollü normalleşmeyle kapılarını misafirlerine açan güvenli turizm sertifikalı otellerde doluluk oranının yüzde 80'e kadar çıktığını kaydeden Özden ''Otellerini açanların hemen hemen hepsi memnun. Otelini açıp da pişman olan arkadaşımız yok. Tabii ki geçmiş yılların hedefleri, ciroları yakalamak gibi bir şey söz konusu değil. Onları yakalayamadık ama açılan oteller, açıldıklarına değer bir iş yaptılar." ifadelerini kullandı.

Reklam

Güvenli turizm sertifikasında çok başarılı olunduğuna vurgu yapan ve hiç kimsenin otellerde mağdur olmadığını belirten Özden tatil için Türkiye'yi tercih edenlerin hepsinin mutlu ayrıldığını, Türkiye'de turizm sektörünün COVID-19 sınavından başarıyla geçtiğini kaydetti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam