Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

O ülkede turizmcilerin kredi borç ödemeleri erteleniyor!

Ülkenin Merkez Bankası, koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle turizm sektöründeki kredi ödemelerinin erteleneceğini duyurdu.

Reklam
O ülkede turizmcilerin kredi borç ödemeleri erteleniyor!
06 Ekim 2020 - 06:34
Reklam

Koronavirüs (Covid 19) nedeniyle turizm işletmelerinin kredi taksitleri ödemelerinin 2021'in Eylül ayının sonuna kadar erteleneceğini duyuran Tunus Merkez Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, bankalara turizm işletmelerinin ve bu sektörle bağlantılı mesleklerin kredi taksitlerinin gelecek sene Eylül ayının sonuna kadar ertelenmesine ilişkin talimat verildiği belirtildi.

Kararın, turizmin ve geleneksel endüstrileri sektörlerinin, küresel salgının etkisi altında kalmaya devam etmesi sonucunda alındığı ifade edilen açıklamada, bu sektörlerin, salgının etkisinden kurtulmak için diğerlerine oranla daha fazla zamana ihtiyacı olabileceği aktarıldı.

Merkez Bankası'nın ayrıca turizm ve geleneksel endüstri sektörlerinde faaliyet gösterenlere istisnai kredi verilmesi için azami vade süresini Mart 2021'in sonuna kadar uzatmaya karar verdiği kaydedilirken ülkedeki turizm sektörünün, salgının yansımalarından en fazla etkilenen sektörler arasında yer aldığını belirtiliyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum