Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ortaköy'de selfie çeken turist denize düştü, Özel Harekat Polisi kurtardı

Beşiktaş Ortaköy Sahili'nde demire tutunup sarkarak fotoğraf çektirmek isteyen Avustralyalı turist tutunduğu demirin kopması sonucu denize düştü.

Reklam
03 Ocak 2021 - 12:04
Reklam

Bu sırada orada bulunan Özel Harekat polisi denize atlayıp turisti kurtarırken yaşanan olay  orada sosyal medya hesabından canlı yayın yapan bir kişi tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre Ortaköy Sahili'nde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan Avusturalyalı turist Ortaköy Camii önündeki demir korkuluklara tutunup sarkarak arkadaşına fotoğraf çektirmek istedi.


Tutunduğu demir korkuluğun bir anda yerinden kopması sonucu demirle birlikte denize düşen turist suya gömülürken başından yaralanan turist suya batıp çıkarak can havliyle kenara yüzmeye çalıştı. Turisti elinden tutan vatandaşlar onu yukarı çekmeye çalışsa da başarılı olamazken bu sırada kalabalığı görerek olay yerine gelen Özel Harekat Polisi tereddüt etmeden denize atlayıp turisti kurtardı.


Vatandaşların haber vermesi üzerine kısa sürede gelen sağlık ekibi yaralı turiste ilk müdahalede bulunurken ambulansa alınan turist tedavisi için hastaneye kaldırıldı. Yaşanan olay o sırada sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Muhammed Kulaşen tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum