Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel çalışanlarının başına talih kuşu kondu! İngiliz turist mirasını bıraktı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde hizmet veren bir otelde, Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerinden biri yaşandı.

  • Reklam
Otel çalışanlarının başına talih kuşu kondu! İngiliz turist mirasını bıraktı
25 Ağustos 2021 - 14:43
Reklam
İngiliz turist uzun yıllar tatilini yaptığı otelin, bellboyu Taşkın Daştan olmak üzere otel personelinden bazı kişilere mirasının önemli bir kısmını bıraktı.

Ülkesi İngiltere’de hayatını kaybeden Charles George Courtney iaimli İngiliz turist vasiyeti üzerine mirasının bir bölümü Aydın’ın Kuşadası ilçesinde hizmet veren Korumar De Luxe Hotel personeline bırakıldı. Mirastan en büyük payı alanlardan otel çalışanlarından 1990 yılında hizmete başlayan Korumar De Luxe Hotel’de bellboy olarak çalışmaya başlayan Taşkın Daştan, otelin ilk misafirlerinden olan İngiliz Charles George Courtney’in valizini taşıyıp kendisi ile tanıştı. Taşkın Daştan’ı çok seven İngiliz uyruklu Charles George Courtney, önce valizini emanet ettiği Daştan’a sonra parasını emanet ederek ihtiyacı olduğunda parasını Daştan'dan aldı.


Bellboyun bu dürüstlüğü karşısında havaalanına da Taşkın Daştan ile gidip gelmeye başlayan, yıllarca tatilini Kuşadası Korumar De Luxe Hotel’de yapan İngiliz turist Charles George Courtney hastalandıktan sonra vefat edince, yakınları ilginç bir vasiyet ile karşılaştı. Charles George Courtney mirasının önemli bir kısmını başta bellboy Taşkın Daştan olmak üzere otel personelinden bazı kişilere bıraktığı ortaya çıktı. Vasiyet üzerine İngiliz turistin bıraktığı miras Türkiye’ye gönderilerek vasiyette adı geçen otel personeline taksim edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum