Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel dolandırıcılarının yeni hedefi Google otel arama uygulaması!

Uzmanlar internet üzerinden dolandırıcıların yeni hedefinin Google Hotel Finder olduğu uyarısında bulundu.

  • Reklam
Otel dolandırıcılarının yeni hedefi Google otel arama uygulaması!
11 Aralık 2021 - 08:51
Reklam
Google’ın 2011 yılında hizmete aldığı Google Hotel Finder'ın Türkiye’de de yoğun olarak kullanıldığını söyleyen uzmanlar Google Hotel Finder’ın gitmek istediğiniz bölgedeki otelleri kolayca bulmanızı, oda fiyatlarını rahatça görmenizi, karşılaştırma yapmanızı ve otelin web sitesine zahmetsizce ulaşmanızı sağlayan ücretsiz bir araç olduğunu belirtti.

Google Hotel Finder'ın, içerdiği bilgileri Google My Business’tan aldığını ve bu panelin her işletmenin ücretsiz olarak oluşturduğu, Google Maps’te yerini işaretleyebildiği, güvenilir bilgilere dayanan, mail ve adres onaylı bir panel olduğunu hatırlatan uzmanlar son zamanlarda otellerin aranarak, sizi Google Hotel Finder’da en üst sıraya çıkaracağız, bir yıl boyunca sadece 500TL ödeyeceksiniz gibi söylemlerle dolandırıldıklarına dikkat çekti.


Ücretin düşüklüğü ve vaadin büyük oluşunun konunun detayını bilmeyen otel sahiplerinin kolayca ikna olmasını sağlasa da firmanın söylediğini gerçekleştirmesinin kesinlikle imkansız olduğunu vurgulayan uzmanlar şöyle devam etti:


''Bu tip paneller üç ana nedenle oluşturuluyor. Google Ads üzerinden reklam vermişsinizdir, reklam ayarları doğrudur. Bütçeniz el verdiği müddetçe yukarıda görünürsünüz. Arama yapan kişi bulunduğunuz adrese yakındır ve bölgenizde puanınız yüksektir. Google arama yapan kişinin daha önce yaptığı aramalara en uygun sonuç olarak sizi görmüştür. Dolandırıcılara yapılan ödemeniz boşa gidecektir. Dolandırıcılara ödeme yapan oteller, yaptıkları ödemenin boşa gittiğini üstte belirttiğim nedenlerden dolayı anlayamıyorlar. Çünkü otellerin neredeyse tamamının zaten Google My Business hesabı var, zaten Google Hotel Finder’da görünüyorlar ve zaten uygun oldukları her durumda yukarıda gösteriliyorlar.''


Dolandırıcıların çeşitli yalan beyanlarla otel sahiplerini kandırdıklarını söyleyen sosyal medya uzmanları dolandırıcı firmaların şu an yıllık 500 TL ile 1500 TL arası ücretler talep ettiğini belireterek şöyle devam etti:

''Google İrlanda ile ortak çalışıyoruz, Google’ın Partneriyiz, Sertifikalı uzmanlarımız var gibi ne olduğu belli olmayan cümlelerle otel sahiplerini kandırıyorlar. Aynı firmalar çok uzun zamandır Google My Business üzerindeki tüm butik, güzellik merkezi gibi küçük işletmeleri arayarak sizi Google’da en üst sıraya çıkaralım, Google’dan kelime almak ister misiniz diyerek aynı miktarlarda ücret talep ediyorlardı.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum