Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tatil dolandırıcılarının yeni hedefi Karadeniz otelleri!

Batı Karadeniz'deki bazı otellerin internet sitesini kopyalayan kişilerin kendilerine ulaşan tatilcileri yaptıkları sözde rezervasyonlarla yüklü miktarda haksız kazanç elde ederek aileleriyle doğayla iç içe tatil yapmak isteyenlere mağduriyet yaşattığı ortaya çıktı.

  • Reklam
Tatil dolandırıcılarının yeni hedefi Karadeniz otelleri!
13 Kasım 2021 - 16:02
Reklam
Kültür, doğa ve tarih turizminin tercih edilen noktalarından Batı Karadeniz'de faaliyet gösteren otellerin internet sayfalarının kopyalanarak dolandırıcılık yapılmasına karşı tatilcileri uyaran Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD) Başkanı Halit Ergül, Batı Karadeniz'de faaliyet gösteren bazı otellerin son zamanlarda dolandırıcılar nedeniyle sıkıntı yaşamaya başladığını söyledi.

Otellerin internet sitelerinin birebir kopyalanarak misafirlere rezervasyon yapıldığını aktaran, misafirlerin otelin internet sayfasından rezervasyon yaptırdıklarını zannederek para yatırdığını ve otelle geldiklerinde dolandırıldıklarını anladıklarını belirten BAKTOD Başkanı Ergül bu konuda misafirlerin çok dikkatli olmaları, gerekirse tatil yapacakları oteli telefonla arayarak parayı yatırmadan önce rezervasyonlarını teyit ettirmelerinin büyük önem arz ettiğini söyledi.


Bu durumla karşılaşan otel yetkililerinin adli süreç başlattığını ancak kapatılan kopya siteler yerine yenilerinin açıldığını dile getireen Ergül şöyle devam etti:


''Misafirlerin dolandırıcılık konularına çok dikkat etmeleri gerekli. Oteli arayarak otelden teyit almaları lazım. Ya da resmi çalıştığımız seyahat acentaları üzerinden rezervasyon yapabilirler. Otellerin sitelerinde çalıştıkları seyahat acentaları belli. O acentalar üzerinden rezervasyon yapabilirler. 3-5 kuruş indirim yapıyoruz diyerek misafirleri dolandırıyorlar. Şu anda bizim bölgemizdeki otellerde yer yok. Yer olmadığı halde hiç yer problemi yokmuş gibi satış yapabiliyorlar. Bölgemizi tercih eden misafirlerin bu konuda çok dikkatli olmaları gerekiyor. Yaz mevsiminde Akdeniz ve Ege bölgesindeki otellere gerçek olmayan rezervasyonların yapıldığına şahit olmuştuk. Şimdi de bizim bölgemizde yoğunluk yaşandığı için bu tür sahtekarlıklarda bölgemizdeki oteller tercih ediliyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum