Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel fiyatları cep yakan Çeşme bu kez de dondurma fiyatı ile gündemde!

Otel fiyatlarının pahalılığı ile gündemden düşmeyen Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Çeşme bu kez de dondurma fiyatı ile gündem oldu.

  • Reklam
Otel fiyatları cep yakan Çeşme bu kez de dondurma fiyatı ile gündemde!
06 Temmuz 2022 - 00:12
Reklam
Başta beach clublar olmak üzere fiyatlarının yüksekliği ile her turizm sezonunda gündemden düşmeyen Bodrum'a Çeşme de eklendi.

Çeşme’de bir top dondurmanın 50 lira olduğuna yönelik paylaşımlar yapılırken yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇESO) Başkanı Osman Köfüncü bir top dondurmanın 50 lira olmasına yönelik gelen tepkiler üzerine açıklamalarda bulundu. Çeşme’de her bütçeye uygun yerlerin olduğunu, Çeşme’nin pahalı olduğu algısının yanlış olduğunu ifade eden ÇESO Başkanı Köfüncü yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Çeşme’de her keseye uygun yer var. Her keseye göre memnun kalınacak yerlerimiz var. Beach cublardaki işleyişi zaten biliyoruz. Ben oradaki bistronun ne kadar pahalı olduğunu, locanın ne kadar pahalı olduğunu söylemekle mükellef değilim. Çeşme’de yaşayan bir insan olarak oralara biz gidemiyoruz ama benim gittiğim yerlerde de dondurmanın bir topu 12 lira ile 17 lira arasında değişiyor. Bu fiyat farklılıklarını kendi esnafım üzerinden dile getirdiğimde, girdi fiyatlarındaki artışı göz önüne alınca, esnafıma hak vermemek elde değil ama aşırı rakama ben karşıyım.''

Zorluklarla geçen iki yıllık pandemi döneminin ardından okulların kapandığını, sınavların da bittiğini belirten Köfüncü Çeşme esnafı olarak dört gözle bayramı beklediklerini Bayramda da 1 milyon nüfusa ulaşacaklarını belki geçebileceklerini tahmin ettiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum