Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Swissotel Çeşme'de çalışanların sağlığı ve güvenliği hiçe sayılıyor!

Yıkım ve güçlendirme çalışmalarının devam ettiği eski ismi Çeşme Sheraton olan Swissotel Çeşme inşaatında çalışan işçiler, sağlıksız ve yıkım tehlikesi olan binada kaldıklarını iddia etti.

  • Reklam
Swissotel Çeşme'de çalışanların sağlığı ve güvenliği hiçe sayılıyor!
23 Eylül 2021 - 02:57
Reklam
İzmir Çeşme Ilıca’da bulunan ve depremde zarar gördüğü için yıkım ve güçlendirme çalışmalarının devam ettiği eski ismi Çeşme Sheraton olan Swissotel Çeşme inşaatında çalışan işçiler, sağlıksız ve yıkım tehlikesi olan binada kaldıklarını iddia etti.

Güçlendirme ve yıkım çalışmasının sürdüğü, yaklaşık 150 işçinin çalıştığı bina ve ek bina inşaatında çalışan işçiler, özellikle temel katının bulunduğu katta yapılan çalışmalar nedeniyle kolonların etrafının ve zemin katın köstebek yuvasına döndüğünü, hasarlı ve yıkımı süren binanın ikinci katındaki odalarda kaldıklarını dile getirdi.


Yıkımı süren hasarlı binada çalışan ve iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda kendilerinin devamlı uyarılmalarına rağmen söz konusu yatacakları yerler olduğunda umursanmadıklarını ifade eden işçiler, depremde hasar gören binada gece yatarken devamlı tedirgin olduklarını uyku problemi çektiklerini dile getirdi. İddialara ilişkin açıklama yapan Dilek Holding ve Miray İnşaat yetkileri ise iddiaların doğru olmadığını, otelde yenilenme ve güçlendirme çalışmalarının yapıldığını söyledi.


Daha önce Çeşme Sheraton Otel olarak faaliyet gösteren tesis, Nisan ayında Dilek Holding'in Accor Hotels Grubu ile yaptığı anlaşma sonrasında Swissotel ismini almıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum