Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otel havuzunda boğulmuştu! Aile kusurlu bulundu

Kütahya'da bulunun termal otelin havuzunda boğulan 10 yaşındaki Ezelnur için bilir kişi raporu açıklandı.

Reklam
Otel havuzunda boğulmuştu! Aile kusurlu bulundu
23 Eylül 2020 - 06:01
Reklam

Kütahya'da bulunun termal otelin havuzunda boğulan 10 yaşındaki Ezelnur için bilir kişi raporu açıklandı.

Bilirkişi raporuna göre 10 yaşında bir çocuğun okuma yazma bildiği ve termal havuzda bulunan uyarı levhalarını okuyarak anlayabileceği gerekçesiyle küçük kız suçlandı.


Alesiyle birlikte Kütahya’daki bir termal otele giden Ezelnur Aydoğdu (10), otelin havuzunun bulunduğu alana doğru yöneldi. Anne ve abla havuzun yanına geldiklerinde, Ezelnur’un havuzda hareketsiz şekilde yüz üstü yatar vaziyette bulması üzerine havuzdan çıkarılan Ezelnur’a ilk müdahale önce babası, ardından otelde hemşire olarak görev yapan Hatice G. tarafından yapıldı. Ancak hastaneye kaldırılan Ezelnur hayatını kaybetti. Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Soruşturma sürerken ailenin avukatı Çağatay Yağız otel havuzunda cankurtaranın olmaması, güvenlik önlemlerinin yetersiz olması, güvenliğe ilişkin yeterli ve aydınlatıcı şekilde bilgi verilmemesi, güvenlik kameralarının olmaması, olay anında müvekkillerin defalarca bağırmasına ve otel görevlilerine haber vermesine rağmen otelde ilk tıbbi müdahaleyi yapması gereken sağlık ekibinin bulunmaması gerekçeleriyle işletme sahibi ve yöneticilerinin cezalandırılmasını talep etti.


Bilirkişi raporunda ise, 10 yaşında bir çocuğun okuma yazma bildiği ve termal havuzda bulunan uyarı levhalarını okuyarak anlayabileceği’ gerekçesiyle ölen küçük kızı suçlarken, anne Bediha Aydoğdu için çocuğu üzerinde gerekli gözetim ve denetim yükümlülüğünü yerine getirmediği, gerekli önlemleri almadan ve tek başına termal havuza girmesine müsaade ettiği için asli kusurludur denildi.

Raporda, gerekli gözetim ve denetim yükümlülüklerini yerine getirmedikleri gerekçesiyle işletme sahibi ve otelin mesul müdürü tali kusurlu olduğu belirtildi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum