Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel sahibi ve müdürü tarafından darp edilmişlerdi! Kod 29 ile işten çıkarıldılar

İstanbul Sirkeci’de Hocapaşa mahallesi Ebusuud caddesi üzerinde faaliyet gösteren otelin patronu ve müdürü 30 avro çaldıklarını iddia ederek iki çalışanını darp etti.

  • Reklam
Otel sahibi ve müdürü tarafından darp edilmişlerdi! Kod 29 ile işten çıkarıldılar
08 Nisan 2021 - 20:21
Reklam
Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Meserret Palace Hotel çalışanları yaklaşık iki yıldır çalışmakta oldukları otelde patronun odasına çağrısı üzerine görüşmeye gittiklerini ve hırsızlıkla suçlanarak saldırıya uğradıklarını söylediler.

30 Euro çaldıkları iddiasıyla patronun ve işletmenin müdürünün hakaret, tehdit ve şiddetine maruz kalarak darp edilen ve rapor alarak şikayetçi olan iki Meserret Palace Hotel işçisi Kod29 ile işten çıkarıldı.


Patronların Ensesindeyiz Ağı aracılığıyla bir video yayınlayan işçiler, yıllardır çalıştıkları şirkette haksız yere hırsızlıkla suçlandıklarını, bu da yetmezmiş gibi darp edildiklerini ifade etti.


Tüm otel çalışanlarını mücadelelerine ortak olmaya, dayanışmaya çağıran darp edilen ve işten çıkarılan Meserret Palace Hotel çalışanları yayınladıkları videoda şu ifadeleri kullandılar:


''2 yılın sonunda mı hırsız olduk? Hakkımız olan tazminat ve maaşlarımızı istiyoruz. Yüzümüze vurulan kara leke Kod29'un silinmesini istiyoruz.''

Kod 29:  İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih Eymen İ.
    1 yıl önce
    Bir otelin 2 yıllık çalışanları ve resepsiyonları sadece 30 euroluk bir rakam ile suçlanmaları zaten başlı başına traji komik. Bir resepsiyon sadece 1 adet havalimanı transferinden 210 TL kazanıyor. Yani resepsiyonlar çalıştıkları maaşın en az 1 katını tip olarak kazanır ve kazanıyorlar. Özellikle Sirkeci bölgesi gibi arap turistlerin yoğun olduğu ve Vip Vitoların cirit attığı bir yerde. Yani ben bir resepsiyon olarak düzmece diyorum.