Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sezonunu kurtarmak için koronasız ada planını başlatacaklar!

Koronavirüs salgını nedeniyle halen kapama tedbirlerinin uygulandığı ülkede turizm sezonunu kurtarmak amacıyla koronasız ada planı gündemde.

  • Reklam
Turizm sezonunu kurtarmak için koronasız ada planını başlatacaklar!
08 Nisan 2021 - 15:10
Reklam
İtalya'da bulunan bazı adaların belediye başkanları geçen ay, hükümetin pandeminin yönetimi için atadığı Covid özel komiserine bir mektup yazarak aşı kampanyasında küçük adalara öncelik verilmesini istemiş ve Yunanistan'ın bazı adalarında yaptığı gibi tüm sakinlerin hızla aşılanarak turizm sezonunda açılmalarının garanti edilmesini talep etmişti.

İtalyan basınındaki haberlere göre Covid Özel Komiseri General Francesco Figliuolo bu talebi kabul etti ve küçük adaların sakinlerinin bu ay içinde aşılanmasına onay verdi.


Koronasız ada planıyla ilgili açıklamalarda bulunan İtalya Turizm Bakanı Massimo Garavaglia Yunanistan'ın çok sayıda küçük adasının olmasından dolayı bu bu yolu seçtiğini, kendilerinin de ülke olarak aynısını yapabileceklerini söyledi.


İtalyan Bakan ayrıca İtalya'nın Cumhuriyet Bayramı olan 2 Haziran'ın turizm sektörünün açılacağı tarih olabileceğini de söyledi.


Daha önce Campania bölgesi yönetiminin, bu bölgedeki Capri, Ischia, Procida gibi turistik adaların sakinlerine aşı önceliği tanınmasına izin verdiği İtalya'da bu karar tartışmalara da yol açmış, ülke genelinde öncelikle yaşlıların ve riskli grupların aşılanması gerektiği ve bu adalara öncelik verilmesinin ayrımcılık teşkil ettiği gibi itirazlar gelmişti.

Ülkede salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise son bir günde 627 artarak 112 bini geçti. Toplam vaka sayısı da bir günde 13 binden fazla artışla 3.7 milyona ulaştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum