Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otelciler 'Anahtarları size verelim' diyerek elektrik zammına isyan etti!

İzmir Otel-Pansiyon Esnaf Odası tarafından elektrik zammı başta olmak üzere artan maliyetler ve üyelerinin sorunlarına dikkat çekmek için Basmane Oteller Sokağı'nda basın açıklaması düzenlendi.

  • Reklam
Otelciler 'Anahtarları size verelim' diyerek elektrik zammına isyan etti!
01 Şubat 2022 - 18:08
Reklam
Basın açıklamasını okuyan ve elektriğe gelen zamlardan dolayı otel ve pansiyon işleten esnafın zor duruma düştüğünü ifade eden İzmir Otel-Pansiyon Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gönen elektriğe yapılan zamların ve son dönemde gelen fahiş faturaların otel ve pansiyon işleten esnafların belini büktüğünü belirterek giderleri, bu gelirlerle karşılamanın imkansız olduğunu ve yüksek faturalara karşı önlem alınmasını talep etti.

21 Aralık 2021 tarihinde TBMM’de kabul edilen TRT payının kaldırılması ve kademeli tarifeye geçişi eleştiren Gönen yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''TRT payı kaldırılmasıyla psikolojik zemin hazırlanırken oysa olağanüstü fiyat artışıyla karşılaştığımızı anladık. Büyük sorunun ülkenin dört bir yanındaki özel dağıtım şirketleri örümcek ağı gibi etrafımızı sardı, ekmeğimizi elimizden aldı. Elektrik temel tüketim ürünü ve kamusal hizmet olmasına karşın özelleştirme ile kamusal birikimi özel şirketlere transfer etmek anlamına geliyor. Dolayısıyla zam kararı gerekçesi sadece küresel enerji piyasasındaki fiyat artışları ve döviz kuru artışı değil, fiyatlara böylesi zam yapılması ve bugünkü düzeye getirilmesinin temelinde bu özelleştirme kararları yatıyor.''


Otelcilerin bu tarifelerin altından kalkmasının imkansız olduğunu, hükümetin özellikle konaklama sektöründe elektrik yükünün hafifletilmesi için çalışma yapılmasının zorunlu olduğunu dile getiren Gönen son kira, personel, sigorta, elektrik, su, doğal gaz giderlerinden sonra kazandıkları bir şey olmadığını, faturalara çalıştıklarını belirterek acil çözümün devletleştirmeden geçtiğini ve bunun için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum