• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otellerde çalışan kadınları taciz edip öldüren seri katil!

​​​​​​​30 yılı aşkın süredir yakalanmayan bir seri katilin ardındaki sır perdesi aralandı.

  • Reklam
Otellerde çalışan kadınları taciz edip öldüren seri katil!
11 Nisan 2022 - 01:03
Reklam
Reklam
Otellerde çalışan kadınları taciz ettikten sonra öldüren seri katilin kimliği filmleri aratmayacak şekilde ortaya çıkarıldı.

Yıllardır kim olduğu bulunamayan seri katilin kimliği gün yüzüne çıkarken Amerika’nın Indiana ve Kentucky Eyalet Polisi'nin yanı sıra FBI ve Kentucky polis departmanından yetkililer, üç kadını kimin öldürdüğünü ve dördüncüyü öldürmeye çalıştığını bulduklarını açıkladı.


1987 ve 1990 yılları arasında iki eyalette bir dizi cinayet ve saldırısıyla ilişkilendirmek için DNA kanıtlarını kullandıklarını da duyuran FBI ve polis yetkilileri yaptıkları açıklamada, Harry Edward Greenwell'in on yıllar önce Indiana ve Kentucky'de Interstate 65 isimli otoyol üzerindeki motellerde üç kadını öldüren ve bir diğerine tecavüz eden I-65 katili olarak adlandırıldığını söyledi. I-65 kodu verilen katilinin 1987 ve 1989'da Indiana ve Kentucky'deki otellerde çalışan üç kadına tecavüz edip öldürdüğünü ve 1990'da dördüncü bir kadına cinsel tacizde bulunduğu aktarılırken sei katil Greenwell'in fotoğrafları, hayatta kalan tek kurbanın, saldırganı tanımlamasıyla oluşturulan taslak ile eşleşince yıllardır gizli kalan gerçek ortaya çıktı.


Greenwell ile bağlantılı cinayetler 21 Şubat 1987'de Kentucky'de bir motelde gece vardiyasında çalışırken öldürülen 41 yaşındaki Vicki Heath'in tecavüz edilip öldürülmesiyle başlarken iki yıl sonra, 3 Mart 1989'da aynı gün iki otel çalışanı 24 yaşındaki Margaret Peggy Gill de diğer kurbanlar gibi gece vardiyasında çalıştığı otelde tecavüze uğradı ve öldürüldü. Saatler sonra 34 yaşındaki Jeanne Gilbert, Indiana, Remington'daki bir motelde çalışırken tecavüze uğradı ve öldürüldü. 2 Ocak 1990'a gelindiğinde ise seri katili yakalatacak bir gelişme yaşandı. Yine motelde çalışan bir kadın, Greenwell'in saldırısına uğradıktan sonra kaçmayı ve polise şüphelinin görüntüsünü anlatmayı başardı. Kadın, seri katilin vahşi ve acımasız saldırılarından kurtulabilen tek kişi olarak biliniyor. Yıllar geçtikçe Indiana Eyalet Polisi laboratuvarı, Gill'in ve Gilbert'in cinayetlerini birbirine bağlayan kanıtları eşleştirdi.


FBI Indianapolis Özel Sorumlusu Herbert Stapleton işlenen cinayetler ve seri katil ile ilgili yaptığı açıklamada ''I-65 kodu verilen Greenwell 2013 yılında kanserden öldü ve cinayetler nedeniyle yargılanamıyor fakat katilin kimliğinin tespit edilmesinin kurbanlarının ailelerine bir tür belirsizliği sonlandırma duygusu getirmesini umuyoruz. Bu korkunç olayların üzerinden geçen yıllara rağmen sevdiklerinizin kaybını asla unutmadığınızı ve bu iğrenç suçun tüm bu yıllar boyunca hepinizin her gün yaşamak zorunda kaldığı bir şey olduğunu biliyoruz. Yaptığımız bu duyuru, hissettiğiniz acıyı ortadan kaldıramaz, ancak umduğumuz şey, bu bilginin iyileşme sürecinizde size yardımcı olması.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum