• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otellerde temassız teknoloji misafirlerin bağlılığını artırıyor

Koronavirüs salgını sonrasında temassızlık birçok alanda zorunluluk gibi görünse de hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor.

  • Reklam
Otellerde temassız teknoloji misafirlerin bağlılığını artırıyor
18 Eylül 2021 - 00:00
Reklam
Reklam
Reklam
Farklı türden, farklı bölgelerde faaliyette olan oteller kullandıkları teknoloji ve sundukları hizmetleri temassız teknolojilerle birleştirerek fark yaratan bir deneyim sunabiliyor.

Antalya Kemer’de misafirlerine iyi bir tatil deneyimi sunan ve teknolojiyle birçok hizmetini birleştirerek misafir memnuniyetini daha da arttıran Akka Hotels, bin beş yüz kişinin yemek yediği ana restoranında kapasite yönetimini mobil uygulama ile yaparak, yoğunluğu önleyerek ciddi bir başarıya imza atmış durumda. Bunun dışında misafirle temas ettiği bir çok alanı teknolojiyle dönüştürerek, elde ettiği misafir deneyim bilgisiyle iş süreçlerini geliştirmeye de devam ediyor.


Ekiplerinde mobil uygulamalarının olması yönünde bir fikir geldiğini ve mobil uygulamanın misafir tarafından kullanılması için birçok gerekçe olduğunu düşündüğünü belirten Akka Hotels Turizm Koordinatörü Aşkın Kahraman yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Bir otelin uygulamasını neden kullanayım? Pandemi aslında bize bu fırsatı verdi. Bizim için temelde tüm alanların rezervasyonlarını bu alandan gerçekleştirme şansı verdi. Daha önce bu çok mümkün değildi. Bu dönem icibot ile tanıştık, hızlı bir kurulum ve uygulama sürecine geçtik. Ana restoran, alakart restoranlar, Spa ve fitness gibi tüm alanları rezervasyonlu kullanma imkanı ilk beklentimizdi. Misafir otele geldikten sonra uygulamayı yükledi, yükledikten sonra da tüm istek ve taleplerini bize doğrudan gönderebildi.'' 


Analiz ve ihtiyaç neticesinde İcibot uygulamasını kullanma kararı aldık
Birçok farklı uygulamayı görüp inceledikten ve denedikten sonra İcibot uygulamasını kullanmya karar verdiklerini söyleyen Akka Hotels Turizm Koordinatörü Aşkın Kahraman çıkış noktalarının bir uygulamaları olması şeklinde olmadığını belirterk şöyle devam etti: ''Bir ihtiyaç ve analiz neticesinde bu kararı aldık. Sürdürülebilir olması bizim için çok önemliydi. Takım arkadaşlarımızın tamamı bir uygulamamız olmalı yönündeydi. Aynı heyecanı hissettiğimiz için icibot ekibi ile çok hızlı yol aldık. İcibot’u gelişime açık olması, bize özel çözümleri sundukları için seçtik. Öğle ve akşam yemeklerinde üç saat dilimi uygulayarak olabilecek yoğunluğu önledik. Misafir hangi aralıkta yemek istediğini bize iletti, bizlerde tüm planlamamızı bu yönde yaparak misafirlerimize kusursuz hizmet vermek için çaba sarf ettik. Bu bize de misafire de büyük bir memnuniyet sağladı.''

Misafirlerin neredeyse tamamı mobil otel uygulamasını kullanıyor
Antalya’daki iki otellerinde de net bir istatistik olduğunu ve bu sayılar misafirlerinin yüzde 88’inin uygulamaya en az bir defa giriş yaptığını gösterdiğini söyleyen Kahraman ''Her odadan en az bir kişinin uygulamamızı kayıtsız şartsız kullandığını düşünürsek bu çok büyük bir başarı diye düşünüyoruz. Çünkü kapasite yönetimi yaparken misafiri bir sistem içerisine sokmak büyük bir risk. Memnuniyetsizlik potansiyeli çok yüksekte olabilir, sistem kullanması için onu zorluyoruz diye de algılayabilir. Ancak biz misafiri motive ederek uygulamamızı kullanması yönünde motive ettik.'' ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum