• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İngiltere'den beklenen turist sayısı belli oldu!

Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kararı önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren uygulanmaya başlayacak.

  • Reklam
Önümüzdeki 3 aylık dönemde İngiltere'den beklenen turist sayısı belli oldu!
17 Eylül 2021 - 21:55
Reklam
Reklam
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere’nin seyahat listesinde yaptığı güncellemeyi geciken ama sevindirici bir karar olarak değerlendiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından önümüzdeki 3 aylık dönemde Türkiye’ye gelmesi beklenen İngiliz turist sayısı ile ilgili açıklama yapıldı.

Alınan kararın çok daha önceden çıkmasının umulduğunun belirtildiği TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Türkiye’yi özleyen ve ülkemizde tatil yapmayı arzu eden İngiltere’den çok sayıda misafirimiz de bu kararı bekliyordu. Tur operatörleri de bu yöndeki beklenti dahilinde rezervasyonları almaya başlamıştı. Jet2 Holidays şirketi de 23 Eylül itibariyle Dalaman ve Antalya uçuşlarına başlama kararı aldı. Dolayısıyla Türkiye’nin kırmızı listeden çıkartılması yönündeki kararın turizme olumlu yansımaları olmasını bekliyoruz.''


İngiltere’de Ekim ayında okullarda ara tatil planlamasının olduğunu ve bu nedenle çocuklu ailelerin Ekim ayında ülkemize yönelik ciddi bir seyahat talebinin bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada 22 Eylül’den sonraki son 3 aylık dönemde Türkiye’ye seyahat edecek İngiliz vatandaşlarının sayısının yaklaşık 200 bin civarında olmasının öngörüldüğü belirtildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum