Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellere giriş için yeşil kimlik şartı getirdiler

Ülkede 19 Mayıs'tan itibaren aşı ya da test yaptırmış veya iyileşmiş kişilerin yeşil kimlik adı verilen uygulamayla, restoran, otel, tiyatro ya da spor merkezlerine girmelerine izin verilecek.

  • Reklam
Otellere giriş için yeşil kimlik şartı getirdiler
25 Nisan 2021 - 16:22
Reklam
Koronavirüsle mücadele kapsamında yaklaşık 7 aydır kapalı tutulan turizm, gastronomi, kültür, spor alanlarında faaliyet gösteren işletmelerin 19 Mayıs’ta açılması kararlaştırıldı.

Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz, beraberindeki bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, salgınla mücadele ve halihazırda uygulanan sıkı tedbirlerin gevşetilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Salgınla mücadelede artık tünelin sonundaki ışığın görünmeye başladığını ancak her şeye rağmen tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini söyleyen Avusturya Başbakanı Kurz koronavirüs aşısının salgına karşı etkisini göstermeye başladığını, Avusturya’da yaklaşık 2 milyon kişinin aşılandığı kaydetti.


Başta turizm, yeme içme, kültür ve spor sektörlerindeki işletmelerde çalışanların salgından çok ciddi oranda olumsuz etkilendiğini belirten Başbakan Kurz güvenlik konseptine uyularak bu 4 sektörün 19 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacağını belirtti.


Otel, restoran, tiyatro ya da spor merkezlerine girişte en önemli koşulun yeşil kimlik adı verilen uygulama olduğunu ifade eden Başbakan Kurz, söz konusu kimlikte kişilerin aşı ya da test yaptırdığı veya hastalığa yakalandıktan sonra iyileştiğini gösteren bilginin bulunduğunu, doğal olarak bu 4 sektöre ait iş yerlerine aşı veya test yaptırmış ya da hastalıktan iyileşmiş kişilerin girmesine izin verileceğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum