Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Riskli ülkelerden dönenleri otel karantinasına alacaklar!

Riskli ülke olarak kabul edilen kırmızı liste ülkelerinden Kuzey İrlanda'ya gelen yolcuların otel karantinasına girmesi gerekeceği doğrulandı.

  • Reklam
Riskli ülkelerden dönenleri otel karantinasına alacaklar!
17 Nisan 2021 - 22:28
Reklam
İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilen online rezervasyon portalının hizmete açıldığı duyuruldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, son 10 gün içinde bir kırmızı liste ülkesine giden veya bu ülkelere geçiş yapan tüm yolcular, başka herhangi bir seyahat düzenlemesi yapmadan önce, yönetilen bir izolasyon paketi rezervasyonu yapmak ve bunun için ödeme yapmak zorunda


İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilen rezervasyon portalında bir odada 10 günlük bir yetişkinin karantinada kalmak için ödeyeceği fiyat 1.750 £ (2.020 €) ve ek günlük ücret 152 £ (175 €) olarak belirlendi.


Bir yetişkin veya 12 yaşından büyük çocuk için ek ücret 650 £ (750 €) iken, beş ila 12 yaş arası çocuklar için ek ücret ise 325 £ olarak belirlendi.


İngiltere hükümetinin kırmızı listesinde yüksek koronavirüs riski altında olduğu belirlenen 39 ülke var.

Avrupa Komisyonu Cuma günü İrlanda'ya bir mektup göndererek, bazı üye ülkelerden gelen gezginler için koronavirüs için zorunlu bir otel karantina rejimi hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Avusturya, Belçika, Fransa, İtalya ve Lüksemburg belirlenen otellerde 14 güne kadar karantina için yaklaşık 2.000 Euro ödemeleri gereken ülkeler listesinde yer alıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum