Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otelleri vatandaş arayınca yer yok, Vali arayınca var!

Uçuş yasağının kalması ile Rus turistin akın ettiği, Kurban Bayramı tatili için Türkiye'nin en çok rağbet gösterilen tatil merkezlerinden Antalya'da yoğunluk bekleniyor.

  • Reklam
Otelleri vatandaş arayınca yer yok, Vali arayınca var!
15 Temmuz 2021 - 12:40
Reklam
Kısıtlamaların kalkması ve kurban bayramı tatili nedeniyle Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarında yoğunluk yaşanırken gerek turizmciler gerekse yöneticiler tarafından rezervasyonsuz gelinmemesi konusunda uyarılar yapılıyor.

Hem rezervasyon hem de trafik kurallarına uyulması yönünde çağrıda bulunan Antalya Valisi Ersin Yazıcı da turizm ve alınacak güvenlik önlemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Bayram dönemindeki taleple ilgili mutlu olduklarını, pandemi koşullarında güvenli turizm sertifikalarıyla dünyada belki de en güvenilir turizm işletmelerinin yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı Antalya'ya yurt dışından günlük 48 ile 50 bin misafirin havalimanından giriş yaptığını söyledi.


Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın açılmasıyla bu ülkeden günlük 20 ile 26 bin civarı giriş olduğunu kaydeden Yazıcı şöyle devam etti:


''Geçen yılki rakamları çok ciddi miktarlarda aştık. Çünkü geçen yıl Temmuz ayında durum çok iç açıcı değildi. Bayramla birlikte 70-80 bin civarında günlük giriş ümit ediyoruz. Şu ana kadar yabancı olarak en yüksek 68 bini gördük. Sektördeki seyahat acentaları, ulaştırma işindekiler, aklınıza gelen herkes büyük bir ümit ve beklenti içerisinde ve yok satmaya başladık bayram tatil süresince. Tabi bu bizim için çok büyük bir mutluluk çünkü gerçekten çok kötü geçen bir yıl vardı. Turizm buranın her şeyi, Türkiye'nin turizm başkenti, dolayısıyla çok sayıda misafirimizin olması bizi mutlu edecek.''

Antalya'nın yerli ve yabancı turist akınıyla birlikte artık normal Antalya olduğunu ve 680 bine yakın yatak kapasitesi, pansiyondan 5 yıldızlı otele kadar 9 günlük süreçte tamamının dolu olacağını değerlendirdikleri belirten Vali Yazıcı şunları söyledi: 

''Gerçekten bayram süresince büyük bir akın bekliyoruz. Yurt içinden büyük bir talep var. Gerçekten doğru söylüyor turizm işletmecileri. Rezervasyonlu gelmek lazım şehre yoksa sıkıntı yaşayabilirler. Yer bulmayla ilgili birkaç arkadaşım aradı Ankara'dan yer bulamıyoruz dediler. Biz de yardımcı olmaya çalıştık ama çok mutluyum, şehir mutlu, şehrin morali düzeldi. Turizm her şeyi bu şehrin. Önceden rezervasyonlu gelinmesinde fayda var.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum