Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerini satan Şahenk'in ortaklık sinyali verdiği Katarlıların gözü o projelerde!

Türkiye'nin mal varlıkları her geçen gün yabancılara satılmaya devam ederken Katarlılara verilmesi gündemde olan önemli projeler hakkında önemli kulis bilgileri gelmeye devam ediyor.

  • Reklam
Otellerini satan Şahenk'in ortaklık sinyali verdiği Katarlıların gözü o projelerde!
27 Mayıs 2022 - 05:20
Reklam
Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk'in geçen hafta ortaklığını açıklayacağını söylemesi ancak kulislere göre satışın uzamasının Galataport’taki D-ream restoranlarının durumu nedeniyle gecikmesi olan açıklama eli kulağında iken Mustafa Kemal Atatürk'ün ünlü ''Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.'' konuşmasını 1937’de Sarıyer’de misafir olarak bulunduğu sırada yaptığı Kocataş Yalısı’nın son sahibi Katarlı Alfardan ailesi. Yalı restore edilip bugün Six Sense Kocataş markasıyla otel ve rezidans olarak hizmette.

Alfardan ailesi 2013’te Alternatif Bank’ı alarak girdiği Türkiye’de yatırımlara devam ediyor. Boğaz’da en lüks otellerden Mandarin Oriental’ın ortağı olan Alfardan, Antalya ve Bodrum’da satın aldığı arazilerinde de yine lüks otel yatırımlarına hazırlanıyor.


Katar’ın Türkiye’ye olan ilgisinden İstanbul’un iddialı yatırımlarından Galataport da nasibini almış durumda. Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk geçen hafta Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani’yi Galataport’ta gezdirmiş aynı gün Turizm Yatırım Forumu’nda yeni bir grupla ortaklık için görüşmede olduğunu açıklamış ve ''Çarşamba günü itibarıyla dünyanın ilk 10’una giren önemli bir kurumsal yatırımcı da şirketin yüzde 20’sine ortak olacak'' demişti.


Kulis bilgilerine göre açıklamanın uzamasının nedeni Galataport’ta bulunan çok sayıdaki D-ream restoranının geleceği. Şeyh Temim bin Hamed es Sani’nin Türkiye ziyareti sonrasında Katarlıların Türkiye ilgisi artarken başta Kanal İstanbul güzergahındaki araziler, Tank Palet Fabrikası, limanlar olmak üzere çok sayıda alım yapan Katarlıların yeni hedefi Galataport ve İstanbul Havalimanı oldu. Kuruçeşme’deki Mandarin Oteli’nin ortağı olan Alfardan Grubu’nun gözünün otelin karşısındaki Galatasaray Adası’nda olduğu da kulislerde konuşulanlar arasında.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum