Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörünün en iyileri ATİD tarafından düzenlenen gecede ödüllerini aldı

Turizm sektörünün önde gelen otel, restoran, seyahat acentası, proje ve kişilerinin ödüllendirildiği ATİD Turizmin En'leri Ödül Töreni Ankara HiltonSA Otel'de yapıldı.

  • Reklam
Turizm sektörünün en iyileri ATİD tarafından düzenlenen gecede ödüllerini aldı
27 Mayıs 2022 - 03:30
Reklam
ATİD tarafından düzenlenen ve turizm sektör paydaşlarının yoğun katılımı olan ödül töreninde konuşan, turizmin sektörünün önemine dikkati çeken Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz tarihi, kültürel varlıkları, zengin mutfağı, edebiyatı, dinamik nüfusu, ulaşım ve konaklama alt yapısıyla Ankara'nın turizmde de söz sahibi olmaya fazlasıyla layık olduğunu dile getirdi. ATİD'in bu alanda yürüttüğü çalışmaların son derece kıymetli olduğunu vurgulayan  Yavuz, krizlerle baş etme konusundaki tecrübeleriyle esnek bir yapıya sahip olan turizm sektörü sayesinde, pandemi sürecinin de dünyadaki diğer ülkelere oranla daha az hissedilerek atlatıldığını belirtti.

Başkentin yatak kapasitesi, tesis sayısı, milli parkları, tabiat parkları, coğrafi işaretli ürünleri, tiyatro salonları, müzeleri, sanat galerileri ve somut olmayan kültür mirası unsurlarıyla kültür alanında da önemli bir varlık gösterdiğine dikkati çeken Yavuz şöyle konuştu:


''Ankara'mız, Türkiye'nin kültür turizmi alanında da yükselen bir değeri, ülkemizin en önemli kültür destinasyonlarından birisi. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Başkent Kültür Yolu Festivali ile Ankara'mıza bir yıldız daha takıyoruz. Festivalimiz 28 Mayıs cumartesi günü başlıyor, Türkiye'nin her yerinden ziyaretçileri festivalimize bekliyoruz. ATİD üyelerine verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında, inşallah çok daha büyük bir festivali düzenlemek istiyoruz.''


Bu tür etkinliklerin turizm sektörü için son derece anlamlı olduğunu ve ATİD'in, başkentin turizminin gelişmesi için çabalarını ve gayretlerini sürdürdüğüne işaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan yaptığı konuşmasında turizmin Türkiye için son derece önemli bir sektör olduğunun altını çizerek ''Türkiye, turizmde dünyanın en etkili ülkelerinden bir tanesi, dünyada en fazla turist ağırlayan 6. ülke. 2028 yılında inşallah 100 milyon turist, 120 milyar dolarlık turizm gelirine ulaşmış olacağız, bu amaçla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.'' ifadelerini kullandı.


Başkent Kültür Yolu Festivali'nin, Ankara'nın gelişmesi açısından çok önemli olduğuna dikkati çeken Alpaslan, iki hafta sürecek festivalde yüzlerce etkinliğin ve çok sayıda sanatçının yer alacağını aktardı. Ankara'nın turizmde layık olduğu yerde olmadığını ve ellerini taşın altına koyarak çalıştıklarını söyleyen ATİD Başkanı Birol Akman da yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

''Başkentli turizmciler olarak, çalışarak Ankara turizmini geliştirebiliriz. Bunu yapacak güce sahibiz. Ankara'ya uzun yıllardan sonra büyük bir festival geliyor. Başkent Kültür Yolu Festivali, kentimiz ve biz turizmciler için çok büyük önem taşımakta. Artık başkentimiz de turizm kenti olarak kabul edilmekte. Bu festival ileride Ankara'da yapılacak birçok büyük festivalin ilki olacak. Başkent her konuda olduğu gibi turizmde de öncü ve etkili olacak ve bundan sonra çok daha fazla gelişecek.''

Yılın Lüks Segment Otel Misafir Memnuniyeti Ödülü: JW Marriott Hotel Ankara
Yılın 5 Yıldız Otel Misafir Memnuniyeti Ödülü: Holiday Inn Çukurambar Hotel
Yılın 4 Yıldız Otel Misafir Memnuniyeti Ödülü: Demora Hotel
Yılın 3 Yıldız Otel Misafir Memnuniyeti Ödülü: The Life Hotel
Yılın Butik Otel Misafir Memnuniyeti Ödülü: TRYP By Wyndham Ankara Hotel
Yılın Ziyafet Oteli Ödülü: Anadolu Hotels Esenboğa Thermal
Yılın Sosyal Sorumluluk Faaliyeti Ödülü: UK Ankara Hotel
Yılın Kongre Oteli Ödülü: Bilkent Otel
Yılın Termal Oteli Ödülü: Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa&Wellness
Yılın Otel İnternet Sitesi Ödülü: New Park Hotel
Yılın Yatırım Ödülü: Ankara Alegria Business Hotel
Yılın Otel Restoranı Ödülü: Hill 151
Jüri Onur Ödülü: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
Jüri Onur Ödülü: İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı
Jüri Onur Ödülü: İşitme Engelliler Erkek Voleybol Takımı
Jüri Onur Ödülü: Suat Tural
Yılın Kongre Acentesi Ödülü: FTS Kongre Organizasyon
Yılın Kültür Turizmi Acentesi Ödülü: Tempo Turizm ve Seyahat Acentası
Yılın Sağlık Turizmi Acentesi Ödülü: İncir Travel Agency
Yılın Yerli Havayolu Ödülü: Türk Hava Yolları
Yılın Yabancı Havayolu Ödülü: Iraqi Airways
Yılın Türk Mutfağı Ödülü: Aruni Restoran
Yılın Zincir Restoranı Ödülü: Günaydın
Yılın Turizm Araştırmacısı Ödülü: Ankara'da Faaliyet Gösteren Seyahat Acentelerinin Düzenlediği Kültür Turlarının Göstergebilimsel Analizi - Nahide Betül Özkan, Azize Hassan
Yılın Müzesi Ödülü: Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi
Yılın Turist Rehberi Ödülü: Banu Baran
Yılın Etkinliği Ödülü: ARTANKARA
Yılın Şefi Ödülü: Seyfettin Atalık
Yılın Blogger’ı Ödülü: Mick&Trudie Scarsbrook
Yılın Medya Ödülü: TGRT Ankara Temsilcisi Ercan Gürses
Yılın Haber Ajansı: Anadolu Ajansı
Yılın Medikal Turizm Merkezi Ödülü: Dr. Özgür Koldaş
Yılın Çevre Ödülü: DG Doğru Geri Kazanım


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum