• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'ın 'acentada 2 bin 700 TL'ye aşı' iddiası fos çıktı! 

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk Şişli'de bulunan bir seyahat acentasının, İranlı turistlere 2 bin 700 lira karşılığında Biontech aşısı yaptırdığını iddia etti.

  • Reklam
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'ın 'acentada 2 bin 700 TL'ye aşı' iddiası fos çıktı! 
11 Temmuz 2021 - 11:36
Reklam
Reklam
Reklam
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, söz konusu seyahat acentasının İran'da İstanbul'a gel aşı yaptır adında bir reklam kampanyası yaptığını öne sürdü.

Seyahat acentası yetkilisinin sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul'da ikamet ve vatandaşlık şartı olmadan Pfizer aşısı yapılır, detaylı bilgi için arayın şeklinde bir görsel ile birlikte yurt dışına ait bir telefon numarası paylaşıldığını iddia eden OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk İstanbul'u tercih eden İranlılara yalan olan ve onların hayatıyla oynayacak bir reklam ortaya çıktığını söyledi.


Paylaşılan reklamda İstanbul'a gel 2 bin 700 lira karşılığında Biontech aşısı ol denildiğini belirten ve İstanbul'a gelenlerin ikamet ve oturum izni almadan aşı olduğunu iddia eden OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk şunları söyledi:


''2. aşıyı 2 gün sonra yapıyorlar. İlk dozu saygın bir klinikte yapıyorlar. Kişi başı 2 bin 700 TL para alınıyor. En vahimi de eğer kalp krizi geçirebilecek veya sağlık problemi yaşayabilecek olan kişiler var ise bunun hiçbir şekilde sorumluluğunu almıyoruz diyerek imza alıyorlar. İnsan sağlığıyla oynanıyor. E-Nabız üzerinden kayıt alınmıyor  ama aşı kartı veriyorlar. 2 bin 700 lira uğruna kim bilir hangi sahte aşıları hangi sahte olan iğneleri bu insanlara enjekte ettiler.''

İddiaların odağındaki seyahat acentasına Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ve Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ise aşı veya aşılamaya dair herhangi bir kanıt bulunamadı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum