Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat acentası ile insan kaçakçılığında 32 gözaltı!

İstanbul'da seyahat acentası faaliyet yürütüp göçmen kaçakçılığı yaptıkları öne sürülen 32 kişi yakalandı.

  • Reklam
Seyahat acentası ile insan kaçakçılığında 32 gözaltı!
14 Haziran 2021 - 17:08
Reklam
İstanbul Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte turizm ve seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren ve göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Mayıs ve Haziran ayında yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardındanseyahat acentası, döviz bürosu, kuyumcu ve para transfer merkezi gibi 8 ayrı iş yerine baskın düzenlenyen ekipler tarafından düzenlenen operasyonda iş yerlerinde bulunan 32 kişi yakalandı.


Düzenlenen operasyonda adreslerde yapılan aramada 1 milyon 214 bin 110 TL, 400 bin 303 Dolar, 417 bin 980 Euro, 810 Sterlin, 290 İsviçre Frangı ile havale sisteminde kullanıldığı değerlendirilen çok sayıda belge ve defter ele geçirilirken şüphelilerin göçmen kaçakçılığından elde ettikleri gelirleri havaleyöntemiyle akladıkları tespit edildi.


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 11'i tutuklanırken 9'u adli kontrolle serbest bırakıldı.


Diğer 12 şüpheli ise serbest bırakılırken Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından 2021 yılı içerisinde 22 operasyonun gerçekleştirildiği, bu operasyonlarda 155 şüphelinin yakalanıp haklarında adli işlem yapıldığı bildirildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum