Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Pandemi döneminde en fazla sorun konaklama, turizm ve seyahatte yaşandı!

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan 2020 yılına ilişkin Tüketici Profili ve Bilinç Düzeyi Araştırması'nda, Covid-19'un tüketici alışkanlıklarına etkisi konusunda özel bir bölüm hazırlandı.

  • Reklam
Pandemi döneminde en fazla sorun konaklama, turizm ve seyahatte yaşandı!
02 Ocak 2022 - 09:05
Reklam
Araştırma kapsamında koronavirüs dönemindeki bazı tüketim davranışlarını, bilgi ve bilinç düzeyleri ile sosyoekonomik ve demografik özelliklerini belirlemeye yönelik sorular da tüketicilere soruldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin koronavirüs sürecinde satın alıp sorun yaşadıkları hizmetler yüzde 40.3 ile ulaşım, yüzde 32.6 ile eğitim, yüzde 32.2 ile konaklama ve yüzde 25.6 ile turizm ve seyahat olurken bakanlık tarafından hazırlanan 2020 yılına ilişkin Tüketici Profili ve Bilinç Düzeyi Araştırması'nda, salgına eve kapanma, sosyalliğin sınırlandırılması, seyahat yasakları, uzaktan eğitim gibi çeşitli uygulamalar damga vurdu.


Katılımcılara koronavirüs salgını sürecinde harcamalarındaki değişiklik sorulduğunda ise araştırmaya katılanların yüzde 16'sı harcamalarında bir artış olduğunu, yüzde 36,9'u azalma gerçekleştiğini, yüzde 47,1'i harcamalarının sabit kaldığını bildirdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum