Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Pandemi sonrası ilk kez yüzde 100 doluluk yakalandı!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Kapadokya bölgesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile birlikte  koronavirüs salgını sonrasında hafta sonu ilk kez yüzde 100 doluluk oranını yakaladı.

  • Reklam
Pandemi sonrası ilk kez yüzde 100 doluluk yakalandı!
28 Ekim 2020 - 09:38
Reklam

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmi tatil olan Perşembe gününden itibaren hafta sonunu bölgede dinlenerek geçirmek isteyen ve 4 günlük tatil planı yapan yerli turistler, otellerin yüzde yüz doluluk oranı yakalamasını sağladı.
 


Pandeminin başlamasıyla birlikte bugüne kadar hiç bu kadar doluluk oranı yakalamadıklarını ve bu doluluk oranının mutluluğunu yaşadıklarını belirten TÜRSAB Kapadokya BTK Başkanı Talip Aldemir konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Kapadokya turizmcileri olarak uzun bir aradan sonra geçtiğimiz sezonun bitimi ve pandeminin başlamasından bugüne kadar bu doluluk oranını hiç yakalayamamıştık. Bu doluluk oranının devam etmesini isteriz. Ama malumunuz hem sezon bitiyor hem ülkemizde ve dünyada vaka sayıları artmaya başladı. Kapadokya bölgesinde bu doluluğu bekliyorduk. Bölgemize yurtdışından ve şehir dışından misafirlerimizin gelmesine rağmen korona virüs vaka sayısı az. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde de hafta sonlarında bir yoğunluk yakalamıştık. Bunun devam etmesini bekliyorduk. Dolayısıyla yüzde yüz doluluk oranını bayram ile birlikte yakalamış olduk" ifadelerini kullandı.Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turlarının yeniden başlamasıyla birlikte bölgede özellikle iç turizmde büyük bir artış yaşandığını ifade eden Aldemir Kapadokya'da turizm hareketliliğine sıcak hava balonlarının ciddi anlamda katkısı olduğunu belirterek şöyle devam etti:


''Bölge turizmcileri ile istişare toplantısında yine aynı konu gündeme geldi. Hepimizin de ortak fikri balonların uçmaya başlamasıyla birlikte özellikle iç turizmde bir hareketliliği olması hepimizin ortak kanısı"


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum