• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Pegasus Hava Yolları'nda üst düzey görev değişimi!

TAV Havalimanları'nda Sani Şener'in CEO'luk görevini bırakma kararı sonrasında bir flaş gelişme de Pegasus Hava Yolları'nda yaşandı.

  • Reklam
Pegasus Hava Yolları'nda üst düzey görev değişimi!
31 Mart 2022 - 19:37
Reklam
Reklam
Reklam
2016 yılından bu yana Pegasus Hava Yolları CEO’su olarak görev yapan Mehmet T. Nane 31 Mart 2022 Perşembe günü gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olurken Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçildi.

Mehmet T. Nane’den CEO’luk görevini devralacak isim ise 2010 yılından bu yana şirketin Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Güliz Öztürk oldu. Mehmet T. Nane ve Güliz Öztürk, yeni görevlerine resmi olarak 1 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla başlayacak.


Mehmet T. Nane sürdürmekte olduğu TÖSHİD Başkanlığı ve Haziran ayında devralacağı IATA Başkanlığı görevleri çerçevesinde sivil havacılık sektörünün sürdürülebilir gelişimi için mücadele ederken, Pegasus Hava Yolları’ndaki yeni görevinde de Türk sivil havacılığının dünyada parlayan yıldız konumunu pekiştirmek ve şirketin sağlam adımlarla yükselişine destek olmak için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini belirtirken Güliz Öztürk ise Türkiye’nin dijital hava yolu olarak, misafir deneyimini odak alan yaklaşımlarıyle seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunmayı sürdüreceklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum