Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Petrol platformu turizm destinasyonuna dönüşüyor! Hedef yılda 100 milyon turist

Turizmdeki kazancını artırmak isteyen ülkede yönetimi, farklı bir yola başvurarak petrol platformunu yeniden dizayn etmeye karar verdi.

  • Reklam
Petrol platformu turizm destinasyonuna dönüşüyor! Hedef yılda 100 milyon turist
19 Ekim 2021 - 16:14
Reklam
Petrole bağımlılığı azaltarak turizm gelirlerini çeşitlendirmeyi hedefleyen ve yeni bir proje ortaya atılan ülkede petrol endüstrisi, turizm destinasyonu için ilham kaynağı oldu.

Basra Körfezi'nde bir petrol platformunu 150 bin metrekarelik bir macera parkı, turizm ve tatil merkezine dönüştürme planlarını açıklayan Suudi Arabistan'da Kamu Yatırım Fonu (PIF) tarafından fonlanan proje, bağlantılı platformlara yayılmış 3 otel ve 11 restorandan oluşacak. Hız treni, yüksekten atlama ve paraşütle atlama gibi adrenalin dolu aktivitelerin plan kapsamına alındığının kaydedildiği PIF'ten yapılan açıklamada projenin, dünyanın dört bir yanından turist çekmesi beklenen benzersiz bir turizm cazibe merkezi olduğu ifade edildi. Platformun, özellikle Basra Körfezi bölgesinden gelen ziyaretçiler için popüler olmasının beklendiği aktarıldı.


Söz konusu girişim için herhangi bir bitiş tarihi henüz öngörülmezken açık deniz petrol platformlarından ilham alan dünyanın ilk turizm destinasyonu şeklinde nitelendirilen proje, Suudi Arabistan'ın 2030 vizyonuna uygun olarak tasarlanacak. Riyad proje kapsamındayönetimi gelecek on yılın sonuna kadar her yıl 100 milyon turist ağırlamayı hedefliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum