Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

POYD Başkanı Atmaca: ''Rakamlar önemli değil, 2021'den beklentimiz yüksek''

Koronavirüse rağmen 3 milyon 382 bin 485 turisti ağırlayan turizm kenti Antalya'da, hedefler ve beklentiler gözü 2021'e çevirdi.

  • Reklam
POYD Başkanı Atmaca: ''Rakamlar önemli değil, 2021'den beklentimiz yüksek''
10 Aralık 2020 - 18:43
Reklam
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yaz sezonunda dünyanın hiçbir yerinde turizm konuşulmazken, Antalya'da başarılı bir sezon yürütüldüğünü ifade etti.

Koronavirüs nedeniyle herkesin 2020 yılının turizm açısından bittiğini düşündüğünü ancak her şeye rağmen alınan önlemler ve Güvenli Turizm Sertifikası ile yaklaşık 3.5 milyon turist ağırladıklarını kaydeden Atmaca rakamların ve beklentilerin önemli olmadığını, en önemli konunun pandemiye rağmen turizmin yapabilmesi olduğunu söyledi.


Koronavirüs aşısının gündemde olmasından dolayı 2021 turizm sezonu ile ilgili beklentilerinin yüksek olduğunu kaydeden POYD Başkanı Atmaca şöyle devam etti:

''En azından 2020 yılından çok daha iyi olacağı kesin. Aşı süreci ile birlikte 2021 hem ülkemiz, hem Antalya daha iyi olacak. 2020 yılına oranla yüzde 100'lük bir artıştan bahsediliyor. Bu rakamlara ulaşabiliriz. Eğer özellikle Avrupa Birliği ülkeleri bir yasak getirmez ve insanların eskiden olduğu gibi seyahat özgürlüğü olursa, aşının da etkisi ile önümüzdeki yıl daha güzel günler göreceğiz demektir"

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum