Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Putin'den Rusların yurt dışı tatili ile ilgili açıklama!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2021 turizm sezonu ve Rusların yurt dışı seyahatleri ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
Putin'den Rusların yurt dışı tatili ile ilgili açıklama!
10 Mart 2021 - 21:52
Reklam
Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin, 10 Mart'ta hükümet üyeleriyle yaptığı toplantıda uluslararası turizm konusuna değindi.

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da devlet yetkililerinin birçoğu Rusların yurt dışında tatil yapmak yerine yaz tatilllerini ülkelerinde geçirmeleri yönünde açıklamalar yaparken, Rusya Devlet Başkanı Putin vatandaşlarının yurt dışı tatilleri ile ilgili son noktayı koydu.

Rus basınına yansıyan haberlere göre yaz aylarında yurt dışında tatil yapmak isteyen Ruslara yetkililer müdahale etmeyecek.


Putin hükümet üyeleriyle yaptığı görüşmede şunları kaydetti:


''Elbette vatandaşlarımızı ülkemizde tutmamalıyız.  Tatillerini geçirmek ve dinlenmek isteyen vatandaşlarımızın yazın yurt dışına gitmesini istemeyiz. Vatandaşlarımız geleneksel tatil destinasyonu haline gelmiş ülkelere gittikleri her yerde makul korkular yaşayacaklardır. Çünkü gittikleri ülkelerdeki koronavirüs durumu kolay değil. Özellikle de durumun düzelmediği Güney Avrupa ülkelerinde.''


Putin ayrıca Rusya'da tatil yapmak isteyenlere de uygun koşullar yaratmak için her şeyin yapılması gerektiğini belirtirken Rus uzmanlara göre bunun için altyapının geliştirilmesinin zaman alacağından dolayı bu sorununun hızlı bir şekilde çözülmesi kısa vadede mümkün görünmüyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum