Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusları uyardı: ''Yurt dışına tatile giderseniz ülkeye güneş yanığı ve koronavirüsle dönersiniz''

Koronavirüs salgınından dolayı bir çok ülke yurt dışı seyahatlere kısıtlama getirirken, yetkililerden peş peşe turizm sezonuna yönelik açıklamalar geliyor.

  • Reklam
Rusları uyardı: ''Yurt dışına tatile giderseniz ülkeye güneş yanığı ve koronavirüsle dönersiniz''
20 Şubat 2021 - 22:09
Reklam
Rusya'da Devlet Duma Başkanı Vyacheslav Volodin de 2021 yılı turizm sezonuna yönelik açıklamalarda bulundu.

Vyacheslav Volodin Duma TV'ye yaptığı açıklamada 2021 yılında Rus turistlerin koronavirüs enfeksiyonu riskinin yüksek olması nedeniyle yabancı ülkelere seyahat etmekten kaçınmaları gerektiğine vurgu yaparak tatillerini yurt içinde geçirmeleri gerektiğini belirtti.


Koronavirüs salgınının sonbaharda yeniden artmasının beklendiğini kaydeden Volodin 2020 yılı turizm sezonunu hatırlatarak öncelikle yurt dışında yaz tatilinden dönen Rus vatandaşlarının sadece güneş yanığı değil, aynı zamanda ülkeye koronavirüs de getirdiklerini söyledi.

Volodin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Ve anlıyoruz ki, tatilde hastalanan bir kişi daha sonra onu eve getirecek, çocuklar onu okula getirecek ve ani artış tam da bu nedenle oluyor. Bu bağlamda, evde dinlenmek ya da yurt içi seyahat ve tatil daha iyidir.''

2020 yılı turizm sezonunda da Rusya'da birçok üst düzey yetkilinin bu tür açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Devlet Duma Başkanı Vyacheslav Volodin şöyle devam etti:

''Ülkemiz çok büyük ve gezilip görülecek, dinlenilecek harika yerler var. Geniş çaplı aşılama sayesinde vatandaşlarımız yıl sonunda sürü bağışıklığı geliştirebileceğinden eminim. Yurt dışına seyahat etmeyi sevenler için aşılama çalışmalarımız ve başarımız cesaret verici olabilir. Rusya Federasyonu'nda koronavirüs görülme sıklığı ne kadar düşükse, yabancı devletler Rus turistlerin girişindeki kısıtlamaları daha çabuk kaldıracaktır.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum