• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Radikal karar! Aşı zorunluluğu aramadan turist kabul edecekler

Ülkede hükümet, ekonomide umutlarını 2021 yaz sezonu turizmine bağladı.

  • Reklam
Radikal karar! Aşı zorunluluğu aramadan turist kabul edecekler
17 Ocak 2021 - 15:37
Reklam
Reklam
Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı 2020 turizm sezonunda umduğunu bulamayan Atina yönetimi, 2021 yaz turizmi için kolları sıvadı.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ülkeye seyahat edecek olanlar için aşı belgesinin zorunlu haline gelmeyeceğini, aşı belgesi olmayanlara test uygulanacağını açıkladı.


Hem aşı belgesinin hem de hızlı tanı testlerin 2021 yazında Yunanistan’a seyahat etmek için önemli iki araç olacağını belirten Yunanistan Turizm Bakanı Theoharis, turizm için 2021 yılının daha iyi bir yıl olacağını, ancak koronavirüsten dolayı turizm sektörünün işleyişinin ve tüketici alışkanlıklarının değiştiğini, yaşanan sağlık konusundaki belirsizlikler nedeniyle de kimsenin 6 veya 8 ay öncesinden tatil planı ve rezervasyon yapmadığını dile getirdi.

Ülkenin fazalasıyla turizm potansiyeline sahip olduğunu ve tek umutlarının bu olduğunu ifade eden Bakan Theoharis tüm olumsuzluklara rağmen Yunanistan’ın turizm potansiyeline güvendiklerini, 2021 yılında turizmden çok fazla beklentilerin olduğunu söyledi. Bakan Theoharis ülkenin alternatif turizm pazarlarındaki sektör temsilcileriyle şimdiden temaslara başladıklarını dile getirdi.

2019 yılına oranla Yunanistan'ı 2020 yılında ziyaret eden turist sayısında yüzde 78 oranında bir gerileme kaydedilmiş, ülkeyi ziyaret eden turist sayısı 2020 yılında ancak 3 milyon 900 bini bulmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum