Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ramazan Bayramı sonrası için turizm sezonu açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ramazan Bayramı sonrası turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
Ramazan Bayramı sonrası için turizm sezonu açıklaması!
27 Nisan 2021 - 15:48
Bakan Yardımcısı Alpaslan koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada sıkıntılar yaşandığını, Rusya'nın uçuşlara yaptığı sınırlandırmanın kaldırılması için de çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Ukrayna'dan Türkiye'ye gelecek ziyaretçilerle ilgili ve Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın detaylarını görüşmek üzere Antalya'da Ukrayna Kültür ve Turizm Bakanı ile yardımcısını ağırlayacaklarını belirten Alpaslan şunları söyledi:

''Ülke olarak umuyoruz ki alacağımız tedbirlerle beraber vakalarda istediğimiz düzeye düşüp, yine başta turizm sektörü olmak üzere aşılamanın artırılmasıyla inşallah Ramazan Bayramı'nın ardından turizmde bir hareketlilik bekliyoruz. Haziran ayında ve sonrasında da inşallah turizmde bir bereket olacak. Buna yönelik sektörümüzle beraber, Bakanlık ve devlet olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Ramazan Bayramı'ndan sonra inşallah her şeyin turizm adına güzel olacağını beklemekteyiz. Vaka sayılarının istediğimiz seviyeye düşmesiyle ülkemize olan sınırlandırmaların da kademe kademe kalkmasıyla haziran ve temmuzda daha yoğun bir turizm hareketliliği beklemekteyiz.''

Koronavirüs salgını sürecinde uzun vadeli planlar yapamayan insanların artık son dakikada bulunduğu ortamın gerçeklerini dikkate alarak tatil programlarını yaptığına dikkat çeken Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan turizm sezonunu son dakika rezervasyonlarının belirleyeceğini belirterek şöyle devam etti:

''İnşallah aşılamanın tüm dünyada yaygınlaştırılmasıyla salgının gündemin gerilerine düşmesiyle beraber yine rezervasyonlar beklediğimiz gibi olacak. Artık teknolojinin ve dijitalleşmenin bu kadar arttığı bir dünyada salgın gibi bir süreci yaşayıp da bundan ders alan bir dünya olarak turizmde tüketici eğilimleri değişecek. Biz de turizmciler olarak turizm ürünleri sunan girişimciler olarak bunu dikkate alarak, gerekli çalışmaları yapıyoruz..''


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum