Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan turizm çalışanları aşılama ve tam kapanma açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da Türkiye-Ukrayna Turist Hakları ve Turizm Güvenliği Alt Çalışma Grubu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Reklam
Bakan Ersoy'dan turizm çalışanları aşılama ve tam kapanma açıklaması!
27 Nisan 2021 - 13:44
Bakan Ersoy Ukrayna ile İkili ilişkilere çok önem verdiklerini, Ukrayna ile uzun yıllardır süre gelen dostluğun son dönemde daha da kuvvetlendiğini vurguladı.

Ukrayna'nın her alanda olduğu gibi turizm alanında da Türkiye'nin önemli bir stratejik partneri olduğunu belirten Bakan Ersoy Mart 2017'de imzalanan vize muafiyeti anlaşması kapsamında 2 ülke arasında pasaportsuz, karşılıklı seyahat imkanlarının oluşmasının ülkeler arasındaki bağı daha da güçlendirdiğini söyledi.

Ukrayna'ya salgın döneminde turizm alanında verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Bakan Ersoy şunları söyledi:

''Ukraynalı misafirlerimiz ülkemizde kaldıkları süre sarfında etkileyici bir deneyim sunabilmek için tüm kurumlarımız ile ortak çalışma yürütüyoruz. Misafirlerimizi risklerden en uzak tutacak bir turizm sertifikasyon sistemi kurduk. Amacımız iki ülke vatandaşlarının tarihsel ve kültürel olarak birbirini tanımasıdır. Karşılıklı olarak turizmi geliştirme ajanslarının karşılıklı olarak bundan sonra daha yakın çalışacağını müjdesini vermek istiyorum. Türkiye ve Ukrayna halkı birbirini tanıdıkça daha da bir yakınlık duymaktadır. Ülkemize yerleşen pek çok Ukrayna dostlarımızı canı gönülden kucak açmaktayız.''

Türkiye'de 1 yıldır belli kısıtlamalar uygulandığını, 1 aydır yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlandığını kaydeden Bakan Ersoy şöyle devam etti:

''Perşembe akşamından itibaren genişletilmiş kapatma şeklinde uygulanacak. Kısıtlamalar turistleri kapsamayacak. Bu süreçte turistleri hiçbir zaman kapsamadı. Müze ve ören yerlerimiz onlar için açık olacak. Türkiye'de turist olmak avantajlı oluyor. Otellerimiz içerisinde Güvenli Turizm Sertifikasyonları var. Otellerin tamamı denetleniyor. Ayda en az 4 kere otellerimiz denetleniyor. 3 tanesi haber verilmeden denetleniyor.''

Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsinin aşılandığını belirten Bakan Ersoy Mayıs sonuna kadar personelin tamammının aşılanmış olacağını kaydetti. Geçen yıla oranla Türkiye turizm hizmetlerinin çok daha kontrollü ve daha sağlıklı olarak hizmet sunacağına dikkat çeken Bakan Ersoy Türkiye'ye tatile gelip ülkesine dönen turistlerde covid bulunma ihtimalinin çok çok düşük olduğunu söyledi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum