Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rixos Otel'de yaşanan ölümün kapatılması için Fettah Tamince'den para teklifi!

2011 yılında Rixos Downtown Antalya'da staj yaparken, otelin tahsis ettiği lojmanda şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden ve aradan geçen süreye rağmen ölümüyle ilgili soruşturma tamamlanmayan Burak Oğraş'ın babası Murat Oğraş yeni açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Rixos Otel'de yaşanan ölümün kapatılması için Fettah Tamince'den para teklifi!
14 Temmuz 2022 - 15:00
Reklam
Antalya’da Rixos Otel’de 2011 yılında zorunlu staj yaptığı sırada otelin boş havuzunda ölü bulunan ve yüksekten düşme sonucu hayatını kaybettiği tespit edilen Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş Ankara’da Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yaptı.

Antalya’da 2011 yılında oğlunun zorunlu staj nedeniyle Fettah Tamince’nin otelinde çalışmaya başladığını, beş aylık zorunlu stajın bitimine 15 gün kala ise öldürüldüğünü ileri süren ve dosyanın kapatılmak istendiğini iddia eden baba Oğraş açılan davanın katillerin bilinmesine rağmen hala sonuçlanmadığını, dosya savcısının polise verdiği talimatların hiçbirini yaptıramadığını söyledi. Savcının kendisiyle konuşurken yüzüne bakmakta tereddüt ettiğini ve vicdanen çok rahatsız olduğunu belirten Oğraş Fettah Tamince’nin geçen yıl kendisi ile görüşmek istediğini, avukatlarının da bulunduğu toplantıda kendisine para teklif edildiğini söyledi. Her şeyin mahkemede çözülemediğini belirterek el altından kendisine para teklif edildiğini kaydeden Oğraş şunları söyledi:


''Fakat ben tepki göstererek toplantıdan ayrıldım. Tepkimden rahatsız olan Tamince hakkımda hakaret davası açtı. Benim adalet mücadelem sürecektir. Dosyada oğlumun öldürüldüğü ve katillerin kim olduğu yazmaktadır. Gün gelecek herkes hesap verecek. Oğlumun cenazesinden iki gün sonra evimize gelen kişiler alenen bize basında otelin isminin kullanılmaması için 2011’de bir milyon lira para teklif etti. Ben evimden kovdum ve dosyanın savcısına bunları anlattım. Bu kişilerle ilgili de takipsizlik kararı verildi.''


Olayın yaşandığı Rixos Downtown Antalya otelin sahibi Fettah Tamince, o tarihte Fetullah Gülen'e yakınlığıyla biliniyordu. Burak'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten eski Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Amiri Nurullah Güler, şu anda FETÖ üyeliği suçlamasıyla cezaevinde bulunuyor. Dönemin Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, olaydan 10 ay sonra emekli olup Rixos Otel'de yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlamıştı.

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl 3 Ekim’den itibaren paylaşılan Pandora Papers belgelerinde, dünyanın dört bir yanından ülke liderleri, politikacı, iş insanı ve sanatçıların adı çıkmış, belgelerde adı çıkanlar vergiden kaçınmak için offshore hizmeti alırken bu isimler ayrıca nakit, hisse senedi ve fonlara da yatırım yapıyor. Pandora Paper isimli belgelerde offshore sırları ortaya çıkanlar arasında Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin de olduğu ortaya çıktı.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum