Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus basını Türkiye'ye uçuşların durdurulduğunu yazdı! Sosyal medyada yayılıyor

Türkiye ve Rusya turizm sektörü uçuşlar ve seyahat yasaklarıyla ilgili yapılacak resmi açıklamayı beklerken Rus basını bazı kaynaklara dayandırılan haberleri internet sitelerinde yayınlamaya başladı.

Reklam
Rus basını Türkiye'ye uçuşların durdurulduğunu yazdı! Sosyal medyada yayılıyor
09 Nisan 2021 - 23:57
Rus İzvestiya gazetesi internet sitesinin manşetinden, Ulaştırma Bakanlığı'ndan bir ve turizm sektöründen iki kaynağa dayanarak 12 Nisan'dan itibaren 1 ay süreyle Türkiye'ye charter uçuşlarının durdurulabileceği haberini verdi.

Yerel saatle 19.58'de yayınlanan heber sonrasında 20.09'da bu haberi İzvestiya'yı kaynak gösterek, Rusya'nın önemli haber sitelerinden Lenta.ru Türkiye'ye uçuşların sınırlandırılması konusunda alınan karar belli oldu başlığı ile duyurdu.

Lenta.ru tarafından duyurulan haberde kararın pazartesi gününden itibaren uygulamaya gireceği ve 12 Nisan'dan itibaren Türkiye'ye charter uçuşların durdurulacağı belirtilirken Rusya'nın önde gelen haber portalından alıntılanan haber Rus medyasında ve sosyal medyasında hızla yayılmaya başladı.

İzvestiya gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde yasak kararı alındığı değil, yasak kararı alınabileceği ve uçuşların durdurulduğu değil durdurulabileceği belirtiliyor.

Lenta.ru tarafından alıntılanan haberde Türkiye'ye uçuşların sınırlandırılması konusunda alınan kararın belli olduğu belirtilmesinden sonra sosyal medyada bu haber Türkiye'ye charter seferlerin pazartesiden itibaren durdurulduğu şeklinde hızla yayılmaya başladığı bildirildi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum