Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus heyet turizm için Türkiye'ye geliyor, kısıtlamaların kalkması bekleniyor

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Rusya'dan belirli bir düzeyde turizm bölgelerine muhtemelen Antalya'ya bir heyet gelerek alınan tedbirleri yerinde göreceğini söyledi.

  • Reklam
Rus heyet turizm için Türkiye'ye geliyor, kısıtlamaların kalkması bekleniyor
06 Haziran 2021 - 10:48
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'ya kısa süre önce yapılan ziyarette sezon için alınan tedbirlerin muhataplara iletildiğini aktaran Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ruslara Türkiye'nin ne kadar güvenli olduğunun anlatıldığını dile getirdi.

Rus heyetinin turizmde alınan tedbirleri yerinde görmek için 21 Haziran'dan önce geleceğini, inceleme yapacaklarını ifade eden Bakan Yardımcısı Alpaslan aldıkları işaretler, tüm inançları ve çabalarıyla 21 Haziran'da bu kısıtlamanın kaldırılmasını, yine Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye'ye seyahatlerin başlamasını beklediklerini kaydetti.


Bu gelişmelerin yaşanması halinde çok ciddi talep geleceğini, 2019'daki bereketli günlere Temmuz ayından sonra dönmeyi beklediklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Alpaslan şunları söyledi:


''Rusya belirli bir düzeyde, turizm bölgelerine muhtemelen Antalya'ya bir heyet göndercek. Aldığımız tedbirleri yerinde görecek. İnşallah 21 Haziran'dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Uluslararası uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak. Şu anda da bir hareketlilik var ama bunun düzeyinin artması, tesislerimizin yeterince turiste kavuşabilmesi için kısıtlamaların kalkarak uçuşların artması lazım. İç turizmde de Haziran itibarıyla hareketlilik başlıyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarının istediğimiz düzeyde geçmesini bekliyoruz.''


Aşılamanın hızla devam ettiğine, bu sürede gerek turizm sektör çalışanlarının gerekse vatandaşların belirli bir düzeyde aşılanmış olacağına değinen Alpaslan, koronavirüsün gündemin arka sıralarına düşmesini beklediklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum