Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'dan Türkiye uçuşları için 21 Haziran'dan önce açılma sinyali

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova Rus basınına açıklamalarda bulundu.

Reklam
Rusya'dan Türkiye uçuşları için 21 Haziran'dan önce açılma sinyali
04 Haziran 2021 - 22:02
St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'nda (SPIEF-2021) açıklamalarda bulunan Rosturizm Başkanı Doguzova Rusya'dan Türkiye'ye turizm hareketinin iyi haberlere bağlı olduğunu ve bunu Türk tarafından beklediklerini söyledi.

Bu yıl Rusya'da turizm sektörünün ana borçlarının Türkiye'nin kapanması nedeniyle oluştuğunu belirten Doguzova şu an doğrudan parasını ödeyip tur satın alan veya ön ödeme yapan bir milyondan fazla Rus vatandaşının olduğunu, bu ödemelerin miktarının da 30 milyar ruble olduğunu belirtti.

Türk meslektaşları tarafından kendilerine bildirilen olumlu dinamiklerin tekrar turizm hareketine başlanmasına ve seyahat ve uçuş yasağının kaldırılmasına izin vermesini umduklarını kaydeden Rosturizm Başkanı Doguzova şunları söyledi:

''Eminim ki Türkiye normale dönerse, ortada sorun görmüyoruz. Yani tüm borçların, taahhütlerin hepsi hızlı bir şekilde yerine getirilecek ve vatandaşlarım Türkiye'de tatillerini yapacak. Şu anda ki mevcut duruma göre Türkiye ile hava trafiği 21 Haziran'a kadar kapalı ancak iyi haberler ışığında erken bir iyileşme ve açılma umuyorum.''

Türkiye'den olumlu haberler beklediklerini ancak her durumda Rusların sağlık ve güvenliğinin ilk sırada olduğunu vurgulayan Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova ayrıca gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini ve konunun sürekli olarak gündemlerinde olduğunu söyledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum