Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus milletvekili: ''Türk ekonomisini desteklediğimiz yetmiyor, kendi paramızla ülkeye korona getiriyoruz''

Rusya halk sağlığı denetçisi Rospotrebnadzor’un eski başkanı, şu an iktidar partisi Birleşik Rusya'nın Duma milletvekili olan doktor Gennadi Onnişenko, Türkiye'ye tatil amaçlı seyahatlerin geçici olarak durdurulmasını önerdi.

  • Reklam
Rus milletvekili: ''Türk ekonomisini desteklediğimiz yetmiyor, kendi paramızla ülkeye korona getiriyoruz''
03 Kasım 2020 - 00:13
Reklam

Rospotrebnadzor’un başkanı Anna Popova'nın, "Yurt dışından yeni tip koronavirüsle enfekte olmuş biçimde dönenlerin yüzde 90’ının Türkiye’den geldiğini, bu nedenle önlem alınması gerektiğini" açıklamasının ardından gündeme gelen iki ülke arasındaki uçuşların durdurulması konusunda ülkede kulis çalışmalarının hızlandığı görüldü.

Sık sık aşırı milliyetçi ve korumacı çıkışları ile bilinen Onnişenko, "Türk ekonomisini desteklediğimiz yetmiyormuş gibi kendi paramızla bir de koronavirüs getiriyoruz. Bu turistik seyahatler yasaklanmalı. Charter seferleri durdurulmalı. Ancak iş amaçlı geziler için bır kısıtlamaya gerek yok" ifadelerini kullandı.


 


Ancak pek çok Rus uzman, Moskova'dan gelen bu açıklamalara rağmen, Türkiye'de tatil yapan Rus vatandaşın turist sayısına kıyasla vaka sayısının düşük olduğunu vurgularken Türkiye'ye bu yılın sadece Ocak-Eylül döneminde en çok ziyaretçi gönderen ülke 1 milyon 421 bin 428 kişiyle Rusya Federasyonu oldu.Rusya resmi makamları, Türkiye’de 326 Rus turistin koronavirüse yakalandığını ve 11’inin öldüğünü açıklamıştı.


Rusya vatandaşları koronavirüs döneminde Türkiye'nin yanı sıra Sırbistan, Küba, Japonya, İsviçre, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldivlere  de uçabiliyor. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum