Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turist yurt dışı tatilinden vazgeçti!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı Rusya'da yapılan anketin sonuçları Rus vatandaşlarının yarısından fazlasının bu yaz bölgelerinin dışında tatile çıkmayı planlamadığını ortaya koydu.

Reklam
Rus turist yurt dışı tatilinden vazgeçti!
13 Mayıs 2021 - 02:10
Rus NAFI Analitik Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Rusların yalnızca yüzde 34'ü bu yaz seyahat etmeyi planlarken çoğu Rusya içinde araba ile seyahat etmeyi düşündüğünü belirtti.

Ankete katılan Rus vatandaşlarının yüzde 66'sı ise 2021 yaz sezonunda yurt dışında tatil yapmayı planlamadığını belirtti. Anketin 25 ile 35 yaş arası katılımcılarının sadece yüzde 5'inin yurt dışında tatil yapmayı planladığını belirttiği anket sonucuna göre Rus vatandaşlarının yüzde 38'i yaz sezonunu kendi yazlıklarında geçireceğini, ankete katılanların yüzde 30 ise tatile çıkmayacağını söyledi.

Anket sonuçlarını değerlendiren Rus turizmcilere göre ülkenin pek çok sakini, dünyadaki epidemiyolojik durumdan ve koronavirüsün neden olduğu kısıtlamalardan hala güçlü bir şekilde etkileniyor.

Geçtiğimiz ay Rus Otkritie Bank tarafından yapılan anket sonuçlarında da Rus vatandaşlarının yüzde 51'i yaz tatiline çıkmayı düşünmediğini, düşünenlerin ise sadece yüzde 7'sinin yurt dışında tatil yapmayı planladığı ortaya çıkmıştı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum