Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistin kadife sezonda en çok harcama yaptığı ülke belli oldu

Rus VTB bankası, kadife sezonda Ruslara açık tüm tatil yerleri arasında VTB müşterilerinin en fazla harcama yaptığı ülkeleri açıkladı.

Rus turistin kadife sezonda en çok harcama yaptığı ülke belli oldu
18 Ekim 2020 - 09:23
Reklam

Rus VTB bankası basın servisinden yapılan açıklamaya göre Türkiye, Eylül ayı ve Ekim ayının ilk haftasında bu sezon Ruslara sunulan tüm tatil yerleri arasında VTB müşterilerinin harcamalarında lider ülke olurken harcama hacmi, 2019 yılının aynı dönemine göre 113 milyon ruble artarak 1.15 milyar rubleye ulaştı.

Türkiye'deki Rus turistlerin harcamalarındaki artışın, daha pahalı olanlar da dahil olmak üzere, diğer popüler tatil destinasyonlarının çoğuna erişilememesinin yanı sıra, Ağustos ortasına kadar Rusların daha fazla bir bütçe biriktirmesine olanak tanıyan seyahat yasağıyla bağlantılı olduğunu kaydeden VTB'nin Banka Kartları ve Hesaplar Departmanı Başkanı Kseniya Andreyeva, Ruslara açık yabancı ülkelerde, VTB müşterilerinin şu anki kadife sezonda yaptığı toplam harcamanın 2 milyar ruble olarak gerçekleştiğini, bu rakamın pandemi nedeniyle 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 35 azaldığını belirtti.

 

Reklam

VTB müşterisi olan Ruslar Mısır'da kadife sezonda 2019 yılı sonuçlarına yakın olan yaklaşık 11 milyon ruble harcama yaparken, Rusların seyahat ettiği ülkelerin geri kalanı harcamalarda önemli bir düşüş yaşandı.

Rus turistlerin BAE'de yaptığı turist harcamaları yüzde 54, İngiltere'de yüzde 48, Belarus'ta yüzde 40, Maldivler'de yüzde 36, İsviçre'de yüzde 30 oranında azalış kaydetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam