Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistin Türkiye tatili için 3 seçenek!

Türkiye'de rekor kıran koronavirüs vakaları nedeniyle Rusya hükümeti, yaz sezonu için start verilecek Mayıs tatili arifesinde alınacak önlemleri masaya yatırdı.

Reklam
Rus turistin Türkiye tatili için 3 seçenek!
09 Nisan 2021 - 15:39
Reklam
Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), hükümete alınabilecek olası önlemler konusunda brifing verecek.

Edinilen bilgiye göre masada uçuşların yasaklanması ya da Türkiye'ye tatil gidenlere dönüşte zorunlu aşılama uygulaması bılunuyor.

Bununla birlikte Türkiye'ye tatili gelecek Rus vatandaşları için aşı zorunluluğu getirilmesinin de gündemde olduğu belirtilirken bunun sadece Türkiye ile sınırlı olmayacağı, yurt dışına tatil gidiş için genel kural olarak  aşı sertifikasının zorunlu hale getirilebileceği vurgulanıyor.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı artışa dikkat çekerek Türkiye’de hasta sayısının birkaç haftada 3,5-4 kat arttığını belirtmiş ve turistleri risk almamaya çağırmıştı. 

Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin hafta başında, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ve Federal Başhekim Anna Popova'ya Türkiye'den yeni Kovid-19 varyantlarının ithaline karşı Rusya'nın güvenliğini sağlamak için önlemler geliştirmeleri talimatı vermişti. 

Rusta'da turizm sektör temsilcileri, Bakanlar Kurulu'nun Rus turistlerin güvenliğini sağlamak için iki seçeneği değerlendirdiğini düşündüğünü belirtirken bunlardan ilkinin hafif önlem olarak Türkiye'ye tur satışlarının ve uçuşların yasaklanmayacağı, ancak ülkeden dönen tüm Rus turistler için zorunlu iki haftalık karantina getirileceği yönünde olduğunu belirttirken uçuşların yasaklanması halinde şirketlerin çoğunun iflas edeceğini belirtti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum