Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turistler alkol sigortası istiyor!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'da seyahat acentaları, yurt dışına çıkan Rus turistlere alkol sigortası yapılmasını istedi.

  • Reklam
Rus turistler alkol sigortası istiyor!
04 Ocak 2022 - 10:27
Reklam
Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu'na (Rospotrebnadzor) bir mektupla başvuran seyahat acentaları, ülke dışında kaza geçiren turistlerin sigorta şirketleri tarafından alkol testine tabi tutulduğu, kimi durumlarda çıkan sonuç bahane edilerek kendilerine tazminat ödenmediğini dile getirdi.

Seyahat acentaları tarafından Rospotrebnadzor'a gönderilen mektupta yerel kliniklerin test sonucu pozitif çıkan turistlerden sonucu negatife çevirmek için rüşvet istediğine de dikkat çekilirken paket turla ülke dışına çıkan bütün turistlerin sigortalanmak zorunda olduğu Rusya'da mevcut uygulamalara göre bu sigorta alkollü iken yapılan kazaların tazmin edilmesini kapsamıyor.


Rusya'da faaliyette olan seyahat acentaları ise otellerde ikram edilen hafif alkollü içecek ve kokteyllerin bile alkol testinin pozitif çıkmasına neden olabileceğini savunurken acentalara göre bazı durumlarda sigorta şirketleri üçüncü kişilerin örneğin bir şoförün alkollüyken yaptığı kazada yaralanan bir Rus turiste de ödeme yapmayı reddedebiliyor. 

Seyahat acentaları tarafından gönderilen mektubun ulaştığını doğrulayan Rospotrebnadzor yetkilileri konuyla ilgili yorum yapmadı.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum