Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistleri yeni yıl tatilinden uzak durmaya çağırdı!

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, Ruslara dönük yurt dışı seyahat uyarısını sürdürüyor.

Reklam
Rus turistleri yeni yıl tatilinden uzak durmaya çağırdı!
07 Kasım 2020 - 18:34
Reklam
Daha önce yaptığı, ''Yurt dışından koronavirüsle enfekte olmuş biçimde dönenlerin yüzde 90’ı Türkiye’den. Bu nedenle önlem alınması gerekir" açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Rusya Halk Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, Ruslara dönük yurt dışı seyahat uyarısını sürdürüyor.

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusların yeni yılda yurt dışında tatile gitmeyi reddetmeleri gerektiğini belirten ve tatil ile ilgili önerilerde de bulunan Anna Popova ''Yeni yıl tatilinizi evinizde veya ülke içinde dışarıda geçirin. İmkanınız varsa şehir dışındaki kır evine gidin. Ya da bunları kombine edin'' dedi.


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışı seyahatlerinin hala büyük bir tehlike olduğunu öne süren Anna Popova şu ifadeleri kullandı:


''Bundan sadece koronavirüse yakalanmayı anlamamlıyız. Yurt dışı tatilinde bir ülkede karantinada, ya da mahsur kalmayı da anlamalıyız. Keyif almak ve dinlenmek için gittiği tatilinde böyle bir şeyle karşılaşmaktan kimse hoşlanmaz.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum