Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ruslara seslendi: ''Türkiye tatilinden vazgeçmek bir vatanseverlik sınavıdır''

Rusya parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Konstantin Kosachev açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Ruslara seslendi: ''Türkiye tatilinden vazgeçmek bir vatanseverlik sınavıdır''
13 Nisan 2021 - 11:10
Reklam
Sosyal medya hesabından bir yazı yayınlayan Rus politikacı Türkiye ile hava trafiğini kısıtlama kararının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile yaptığı görüşmede, Ankara'nın Kırım’ı Rusya toprağı olarak tanımaması ile bağlantılı olduğunu belirtti.

500 bin kişinin uçuş sınırlaması getirilen dönem dönem için Türkiye'ye seyahat planladığına dikkat çeken Kosachev açıklamasının devamında şöyle devam etti:


''Ben de bunu düşündüm. Kırım’da yaklaşık 2 milyon, Sevastopol’da 500 bin Rusya vatandaşı yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan onları Rusya vatandaşı saymıyor, güçlü destek verdiği Zelenski onları işgalci olarak görüyor. Her Türkiye tatilcisine karşılık, özgür insan olarak görmedikleri beş yurttaş var.''


Rus politikacı Kosachev Cumurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının insanların tatil planlarını yaptıktan sonra geldiğini, Rus vatandaşlarının hepsi olmasa da en azından büyük bir kısmının, milyonlarca kişinin hak ve özgürlüklerine tecavüz eden bir ülkede dinlenmenin ahlaki açıdan imkansız olduğunu düşüneceğini belirtti.


Kosachev şöyle devam etti:

''Böyle durumlarda, tatil planları ne olursa olsun, millet vatanseverlik açısından test edilir. Bu, onların sıcak denizlere olan sonsuz sevgilerine güvenerek Rusları dinlenmeye davet eden ülkenin liderinin, sorumsuz beyanlarına toplumumuzun gerçekten güçlü bir cevabı olacaktır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum