Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya Başbakanı Mişustin'den yurt dışı seyahat kısıtlamasına tepki!

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarının yurt dışına seyahat etme ve tatile gitme imkanlarına kısıtlama getirilmesi önerisine karşı çıktı.

Reklam
Rusya Başbakanı Mişustin'den yurt dışı seyahat kısıtlamasına tepki!
13 Mayıs 2021 - 13:52
Koronavirüs salgınıyla ilgili durumu istikrara kavuşturmak için sınırların kapatılması ve vatandaşların hareket özgürlüğünün kısıtlanmasının doğru bir yaklaşım olmayacağını belirten Rusya Başbakanı Mihail Mişustin yurt dışında tatil yapma ve seyahat imkanlarına kısıtlama getirilmesi önerisine karşı çıktı.

Parlamentoda hükümetin icraatlarıyla ilgili bilgi veren ve milletvekillerinin koronavirüs salgınıyla bağlantılı olarak Rusya vatandaşlarının yurtdışı seyahatlerine kısıtlama getirilmesi ve dinlenme sorunlarının yurt içinde çözülmesi önerisine karşı çıkan Rusya Başbakanı Mihail Mişustin şunları söyledi:

''Vatandaşlarımızın hareket özgürlüğünü kısıtlamanın doğru bir yol olmayacağını söylemek istiyorum. İnsanların, bir yerlerde dinlenmek de dahil olmak üzere, hangi nedenle gitmek isteyeceğini bilemezsiniz. Böyle bir önlem aynı zamanda rekabeti de azaltabilir. Yurt dışı seyahat ve tatil imkanlarına kısıtlama getirebilmeniz için Rusya'da herkesin gitmek isteyeceği iyi, kaliteli altyapı tesisleri, oteller, turizm tesisleri yapmak gerekiyor. Elbette daha iyi koşullara sahip olmak için çabalıyoruz, önümüzde yapılacak çok iş var. Amacımız, tüketicimizi kısıtlamalarla değil, kaliteyle kazanmaktır.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum