• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan Türkiye'ye yapılacak seyahatler masada! 2 seçenek gündemde

Türkiye'de koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle Rusya'nın seyahatlere kısıtlama getireceğine ilişkin söylentilere Kremlin'in son noktayı bugün koyması bekleniyor.

  • Reklam
Rusya'dan Türkiye'ye yapılacak seyahatler masada! 2 seçenek gündemde
12 Nisan 2021 - 09:15
Reklam
Konunun bugün Rus hükümeti tarafından karara bağlanabileceği bildirilirken Rus basını hafta sonu, Türkiye'ye seyahate kısıtlama getirme veya dönüşlerde 14 gün karantina uygulanması gibi seçeneklerin gündemde olduğunu yazdı.

Rus gazetesi Izvestia, Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve iki büyük tur operatörü yetkilisine dayandırdığı haberinde charter uçuşlarının tamamen, yolcu ve kargo uçuşlarının da kısmen yasaklanabileceğini, Rusya'ya dönen Rusların iki hafta karantinaya alınması gibi seçeneklerin değerlendirildiğini yazdı.


Rusya'dan Türkiye'ye yapılacak seyahatlerle ilgili nihai kararın bugüne ertelendiğini yazan gazete, son günlerde Türkiye turlarına talebin yüzde 25 azaldığını, fakat buna rağmen Türkiye'nin Rus turist için en popüler ülke konumunu sürdürdüğünü aktardı.


Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar Ağustos başında tekrar başlamış, binlerce Rus turist hem charter hem yolcu uçaklarıyla Türkiye'ye gelmiş, Ağustos ayında buna izin verilmeden önce de Rus turistler Belarus üzerinden Türkiye'ye uçmuştu.


Rusya Seyahat Acentaları Birliği'ne (ATOR) göre Mayıs ayı için Türkiye'deki otel kapasitesinin yüzde 70'i Rus turistler tarafından rezerve edilirken Rus yetkililer son günlerde Türkiye'de ciddi bir şekilde artan vakalara dair uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Rusya'da üst düzey sağlık yetkililerinin yanı sıra tüketici hakları yetkilileri de Rusya'daki mutant virüslerin (İngiltere, Brezilya ve Güney Afrika varyantları) büyük oranda Türkiye'den geldiğini açıkladı.

Masadaki İki seçenek

Yolcu uçuşlarının ve kargo taşımacılığının ise kısmen devam edebileceği belirtilirken Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve iki büyük tur operatöründen kaynaklarına dayanan Izvestia gazetesi de bir diğer seçeneğin Türkiye'den Rusya'ya dönenlere 14 günlük karantina olduğunu aktardı.

Uçuşlar bugün durdurulmasa bile bu risk bir süre daha sürecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum